ARCHIWUM

KANDYDAT NA BURMISTRZA – MAREK GOŁUCHOWSKI

Kolejnym i ostatnim kandydatem, którego prezentujemy jest Marek Gołuchowski. Doświadczony samorządowiec, wieloletni radny powiatowy, przedsiębiorca z Trzebiatowa.

0 komentarzy

KANDYDAT NA BURMISTRZA – KAMIL TWARZYŃSKI

Kolejnym prezentowanym przez nas kandydatem na Burmistrza Trzebiatowa jest dotychczasowy kierownik Mrzeżyńskiego Centrum Sportu, który pełni tę funkcję od 2010 roku – czyli od powstania hali.

0 komentarzy

KANDYDAT NA BURMISTRZA – MARZENA DOMARADZKA

Jako drugiego kandydata na Burmistrza Trzebiatowa prezentujemy dotychczasową Wiceburmistrz Gryfic, byłą dziennikarkę Marzenę Domaradzką.

0 komentarzy

KANDYDAT NA BURMISTRZA – GRZEGORZ OLEJNICZAK

Jako pierwszego kandydata na burmistrza Trzebiatowa, publikujemy prezentację dotychczasowego Wiceburmistrza Grzegorza Olejniczaka.

0 komentarzy

PAMIĄTKOWA TABLCA „MAZOWSZA” ODSŁONIĘTA W MRZEŻYNIE

14 marca, przed koncertem Mazowsza w Trzebiatowie, odbyła się wyjątkowa uroczystość w Mrzeżynie.

0 komentarzy

111 ŻOŁNIERZY ZŁOŻYŁO PRZYSIĘGĘ W TRZEBIATOWIE [ZDJĘCIA]

W sobotę przed trzebiatowskim ratuszem odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, w której wzięło udział, aż 111 żołnierzy, którzy samowolnie zapisali się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

0 komentarzy

KOLEJNY KONCERT „MAZOWSZA” W TRZEBIATOWIE

Już 14 marca 2024 roku, odbędzie się drugi w naszym mieście koncert znanego na całą Polskę Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

0 komentarzy

XII BIEG TROPEM WILCZYM ZA NAMI

3 marca 2024 r. odbył się już dwunasty bieg Tropem Wilczym, upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, z udziałem 115 zawodników OPEN i 115 żołnierzy szkoleniowych z 3BZ LA w Trzebiatowie. Bieg, symbolizujący datę śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego – sierżanta Józefa Franczaka ps. Lalek o długości 1963 m, miał miejsce w parku przy stadionie miejskim.

0 komentarzy

SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI Z GMINY TRZEBIATÓW

W sobotę, 2 marca 2024, Burmistrz Trzebiatowa, Józef Domański, spotkał się z przedsiębiorcami na uroczystej gali, aby podziękować im za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej i Gminy Trzebiatów.

0 komentarzy

KWALIFIKACJA WOJSKOWA – OBWIESZCZENIE WOJEWODY

Wojewoda Zachodniopomorski informuje o kwalifikacji wojskowej.

0 komentarzy

RADNI ZAGŁOSOWALI – W TRZEBIATOWIE POWSTANIE ŻŁOBEK GMINNY!

Wczoraj (13.04) o godzinie 17:00 w Trzebiatowie miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Tematem spotkania był projekt utworzenia żłobka gminnego, w którym udział wzięli również zainteresowani rodzice. Radni podjęli w tej sprawie ostateczną decyzję.

0 komentarzy

TERMIN WYDAWANIA POZWOLEŃ NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH [INFORMACJA]

Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców uzyskaniem zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholu w punktach na terenie gminy Trzebiatów, że ostatnie posiedzenie Komisji w zakresie wydania postanowień zgodności lokalizacji punktów sprzedaży alkoholu odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2023 r. Kolejne posiedzenia będą miały miejsce po 10 i 20 maja i czerwca 2023 r.

0 komentarzy

TRAGEDIA NA MORZU. NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA

W poniedziałek 10 kwietnia doszło do zdarzenia, które wymagało interwencji służb ratunkowych. Mężczyzna, który wędkował z towarzyszem na pontonie, nagle zaczął odczuwać problemy zdrowotne. Incydent miał miejsce na morzu, w okolicach miejscowości Dźwirzyno. Służby ratunkowe natychmiast otrzymały zgłoszenie i przystąpiły do akcji, aby udzielić pomocy poszkodowanemu.

Jeden komentarz

PRZYCHODNIA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA? – TO NIEPRAWDA!

W przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, jakoby Ośrodek Zdrowia
w Mrzeżynie miał zostać zamknięty, poprzez sprzedaż działki, na którym się znajduje. – Zweryfikowaliśmy to.

Jeden komentarz

14 BRYGADA WOT WCIĄŻ ROŚNIE W SIŁĘ

Zachodniopomorskich Terytorialsów jest coraz więcej. W Trzebiatowie kolejni żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady WOT złożyli w sobotę przysięgę wojskową.

0 komentarzy

KONIEC Z DARMOWYM PARKOWANIEM – GMINA WPROWADZA SPP!

W ostatnim czasie pojawiła się kontrowersyjna kwestia dotycząca strefy płatnego parkowania w Mrzeżynie. Pomysł ten spotkał się z ostrą krytyką mieszkańców, którzy nie zostali wcześniej poinformowani o planach władz gminy Trzebiatów.

17 komentarzy

Turbosprężarka – regeneracja i czyszczenie turbin

Firma Bosch Service Dariusz Pawlik z siedzibą w Stalowej Woli specjalizuje się w świadczeniu wysoko wyspecjalizowanych usług z zakresu regeneracji i czyszczenia turbosprężarek dla pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych i innych. Nasza firma działa na rynku motoryzacyjnym od ponad dwóch dekad i oferuje naszym klientom fachowe usługi w zakresie regeneracji, naprawy i sprzedaży podzespołów samochodowych.

0 komentarzy

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

Z racji tego, że pojazdy z silnikami wysokoprężnymi są od wielu lat wyposażone w filtry cząstek stałych, to usługi zwane profesjonalnym czyszczeniem i regeneracją filtrów DPF wykonywane w serwisach samochodowych są bardzo popularne.

0 komentarzy

WĄSKA PLAŻA? – WSZYSTKO JEST POD KONTROLĄ

W trakcie sezonu letniego 2022 wiele osób pisało, że w Mrzeżynie mamy bardzo wąską plażę. Nie trzeba mieć wybitnego wzroku, aby zauważyć że coś jest nie tak. Zadaliśmy więc kilka pytań Pani Ewie z Urzędu Morskiego w Szczecinie, dlaczego plaża w Mrzeżynie jest tak wąska i jakie działania ochronne są podejmowane.

4 komentarze

Regeneracja wtryskiwaczy – naprawa i czyszczenie wtrysków

Regeneracja wtryskiwaczy to usługa oferowana przez profesjonalne serwisy samochodowe, która umożliwia odzyskanie właściwych parametrów pracy zużytych części. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie typowych objawów awarii, takich jak szarpanie auta, nierówna praca silnika, problemy z odpalaniem, słabsze osiągi i moc, czy też większe kopcenie z wydechu. Regeneracja wtryskiwaczy jest skutecznym sposobem przedłużania żywotności tych podzespołów.

0 komentarzy

RUSZYŁY ZAPISY NA XI BIEG „TROPEM WILCZYM”

W ramach oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 5 marca odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym”. Właśnie ruszyły zapisy online.

0 komentarzy

KOLEJNE OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Mrzeżyno gm. Trzebiatów. Silny wiatr. Ostrzeżenie IMGW-PIB (stopień II)

0 komentarzy

AKTYWNE FERIE Z GMINĄ TRZEBIATÓW

Jak co roku w czasie zimowego odpoczynku od szkoły i nauki Urząd Miejski w Trzebiatowie organizuje sportowe atrakcje dla dzieci i młodzieży.

0 komentarzy

SPECJALSI SZKOLĄ ZACHODNIOPOMORSKICH TERYTORIALSÓW

Mają w tym ogromne doświadczenie. Byli żołnierze wojsk specjalnych, w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych szkolą przyszłych instruktorów żołnierzy WOT. Takie szkolenie zakończyło się właśnie w Trzebiatowie.

0 komentarzy

WYDANO OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM!

IMGW-PIB informuje: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Obowiązuje od 31.01.2023 17:00 do 01.02.2023 09:00 Silny wiatr. Ostrzeżenie IMGW-PIB (stopień II)

0 komentarzy

SUS Travel Jedynka Trzebiatów Mistrzem Polski 2021/2022!

To był wielki mecz! Wielki sportowy weekend w Gminie Trzebiatów. W dniach 21-22 maja w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się finał Ekstraligi Kobiet w sezonie 2021/2022, pomiędzy drużynami: Sus Travel Jedynka Trzebiatów oraz JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk.

0 komentarzy

PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW W NIECHORZU [ZDJĘCIA]

40 metrów od morza, przy latarni morskiej w Niechorzu, 63 żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. W trakcie uroczystości batalionowi 14 ZBOT w Trzebiatowie została nadana Chorągiew Wojska Polskiego.

0 komentarzy

Terytorialsi pierwsi na miejscu wypadku drogowego, pomogli poszkodowanemu rowerzyście

W dniu przysięgi żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się w sobotę, 21 maja na placu pod latarnią morską w Niechorzu, udający się do zabezpieczenia tego wydarzenia, żołnierze ze 142 batalionu lekkiej piechoty w Trzebiatowie, jako pierwsi znaleźli się na miejscu wypadku komunikacyjnego w Karnicach.

0 komentarzy

POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI – KLIKNIESZ W LINK Z SMS-A I ZOSTANIESZ BEZ PIENIĘDZY!

W dobie współczesnego postępu teleinformatycznego i cyfryzacji stajemy się łatwym celem dla oszustów, którzy również dostosowują i zmieniają metody swojego działania wraz z rosnącym postępem technologicznym. Dziś wystarczy, że klikniemy otrzymany SMS, a następnie wejdziemy w przesłany nam w ten sposób link… i stracimy swoje pieniądze.

0 komentarzy

VIII NOWOROCZNY MARSZ NORDIC WALKING

Wojskowe Koło PTTK WAGANT zaprasza wszystkich chętnych TWARDZIELI na VIII Nocny Noworoczny Marsz TWARDZIELI Nordic Walking plażą na trasie Pogorzelica – Mrzeżyno 14 km w dniu 15/16.01.2022 roku.

0 komentarzy

FERIE Z WOT – PO RAZ PIERWSZY W TRZEBIATOWIE

Po raz pierwszy w 142 Batalionie Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie zorganizowane zostaną „ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej”.

0 komentarzy

AKCJA NEUTRALIZACJI AMUNICJI ARTYLERYJSKIEJ

Burmistrz Trzebiatowa informuje, że 20.08.2021 r. (piątek) w godzinach 7.00-15.00 odbędzie się akcja neutralizacji amunicji artyleryjskiej zalegającej na dnie Morza Bałtyckiego na odcinku Mrzeżyno – Pogorzelica.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKIE KĄPIELISKO Z CERTYFIKATEM „PRZYJAZNA PLAŻA”

Kąpielisko w Mrzeżynie otrzymało Certyfikat Jakości „Przyjazna Plaża” na sezon 2021.

2 komentarze

FALOCHRON W MRZEŻYNIE POZOSTANIE ZAMKNIĘTY

Dziś 05.07 Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański odbył spotkanie z Wykonawcą remontu falochronu wschodniego.

Jeden komentarz

WAWEL TRUCK W MRZEŻYNIE

Już w najbliższą środę 30 czerwca na parkingu przy ul. Kołobrzeskiej w Mrzeżynie w godz. 18:00 – 22:00 odwiedzi Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodkości. Na miejscu będzie czekać moc słodyczy, gier, zabaw i interaktywnych aplikacji oraz wyjątkowa strefa chilloutu, gdzie każdy będzie mógł oddać się błogiej chwili relaksu. Wszystko to przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych.

0 komentarzy

WYŚCIGI NA WOJSKA POLSKIEGO

Od wielu lat mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Mrzeżynie skarżą się na nadmierne przekraczanie prędkości.

0 komentarzy

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM. RUSZYŁA KOLEJNA KWALIFIKACJA.

W dniu 17.02.2021 r. o godzinie 8:00 w Jednostce Wojskowej 3937 w Mrzeżynie przeprowadzone zostaną kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej.

0 komentarzy

WOŚP W MRZEŻYNIE W TYM ROKU W INNEJ FORMIE

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, mrzeżyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizowany Bieg z Jackiem Kabatą, odbędzie się w całkowicie innej formie niż dotychczas.

0 komentarzy

PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ W MRZEŻYŃSKIEJ PARAFII

Już 19 grudnia w mrzeżyńskiej parafii rozpocznie się świąteczna spowiedź. Jak zaznacza parafia, spowiedź świąteczna będzie sprawowana w rygorze sanitarnym.

0 komentarzy

UWAGA KIEROWCY! BĘDZIE ŚLISKO.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego opadów marznących. Prognozuje się od godz. 16:00 dnia 11.12.2020 r. do godz. 09:00 dnia 12.12.2020 r. miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź. Stopień zagrożenia – 1 w […]

0 komentarzy

TRWA BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ NA TRASIE MRZEŻYNO – POGORZELICA

27 lipca przy Latarni Morskiej w Niechorzu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, a wykonawcą inwestycji tj. budowy i oznakowania ścieżek rowerowych w czterech gminach: Gminie Trzebiatów, Gminie Rewal, Gminie Dziwnów oraz Gminie Międzyzdroje.

0 komentarzy

KWALIFIKACJE DO 36. DR OP W MRZEŻYNIE

09.12.2020 roku w 36. Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Mrzeżynie odbędą się kwalifikacje na żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych.

0 komentarzy

ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEDZIE DO TRZEBIATOWA

Już w najbliższą niedzielę (6.12) Święty Mikołaj przejedzie ulicami Trzebiatowa. W tym roku Mikołajki Gminne odbędą się w inny sposób niż dotychczas z powodu pandemii.

0 komentarzy

ZNAMY ZWYCIĘSKI PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO!

Dziś o godzinie 16 zostały opublikowane wyniki budżetu obywatelskiego.

0 komentarzy

MUZYCZNA NIESPODZIANKA OD RED SWING LOW

Już jutro przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji gryficka orkiestra „Red Swing Low” przyszykowała muzyczną niespodziankę pt:”Miejcie Nadzieję”.

0 komentarzy

NOWA INWESTYCJA W MRZEŻYNIE – WIEMY CO POWSTANIE PO STAREJ „RÓŻY WIATRÓW”

To już kolejna inwestycja, która powstanie w najbliższym czasie w Mrzeżynie. W miejscu, w którym stał kiedyś budynek słynnej „Róży Wiatrów” ruszyła budowa nowoczesnego apartamentowca.

5 komentarzy

BEZPŁATNE TESTY NA COVID-19 W GRYFICKIM SZPITALU

Szpital w Gryficach ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w „Zachodniopomorskim Programie Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19”. Program ma na celu identyfikację osób po kontakcie z wirusem SARS CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, oraz weryfikację aktywności tego zakażenia metodą molekularną.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – PIĘKNIEJSZA WIEŚ

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez mieszkańców Gorzysławia.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – MURALOWY SKWER W TRZEBIATOWIE

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez Stowarzyszenie Nasze Miejsce.   Skrócony opis projektu Głównym założeniem projektu jest budowa Muralowego Skweru w celu poprawy estetyki otoczenia, budowa infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej dla lokalnej społeczności i przybywających […]

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – SIŁOWNIA NAPOWIETRZNA W MRZEŻYNIE

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez zarząd osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – SPRZĘT DLA STRAŻAKÓW Z GMINY TRZEBIATÓW

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez strażaków z gminy Trzebiatów.

0 komentarzy

ZBLIŻA SIĘ SILNE ZAŁAMANIE POGODY. BĘDZIE WIAĆ NAWET DO 100 KM/H!

Jak informuje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim, w najbliższych godzinach doświadczymy silnego załamania pogody. Wydano II stopień zagrożenia. Na wybrzeżu możliwa cofka.

0 komentarzy

GRZYBOBRANIE ODWOŁANE!

Wielkie grzybobranie o którym pisaliśmy tutaj https://mrzezyno24.eu/zaproszenie-na-wielkie-grzybobranie/zostało odwołane.

0 komentarzy

MAMMOBUS W TRZEBIATOWIE

8 października br. w godz. 9:00-17:00 w Trzebiatowie na placu przy Urzędzie Miejskim ul. Rynek 1, będzie można skorzystać z badania mammograficznego.

0 komentarzy

IGOR I JAŚ POTRZEBUJĄ PILNIE NASZEJ POMOCY!

Igor i Jaś mają po 9 lat. Obydwaj mieszkają w okolicach Gryfic – Igor w Truskolesie, a Jaś od kilku miesięcy w Wysokiej Kamieńskiej. To weseli i pełni energii chłopcy, którzy we wrześniu mieli rozpocząć naukę w III klasie szkoły podstawowej. Łączy Ich pasja do gier komputerowych, a najbardziej do Minecraft i Fortnite. Połączył Ich […]

0 komentarzy

RONDO PRZECIWLOTNIKÓW W MRZEŻYNIE? TRWAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE.

Rada Miejska w Trzebiatowie na sesji w dniu 24.09.2020 r. postanowiła przeprowadzić ponownie konsultacje społeczne w sprawie dotyczącej nadania nazw istniejącym rondom na terenie Gminy Trzebiatów.

0 komentarzy

STARE MRZEŻYNO 4 [ZDJĘCIA]

Prezentujemy Wam już czwartą odsłonę naszej serii artykułów ze starymi zdjęciami z Mrzeżyna. Zapraszamy do oglądania.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKA JEDNOSTKA WOJSKOWA MA NOWEGO DOWÓDCĘ [ZDJĘCIA]

W obecności dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej gen. bryg. Kazimierza Dyńskiego, dotychczasowy dowódca mrzeżyńskiej jednostki wojskowej ppłk Krzysztof Łuczak przekazał obowiązki mjr. Danielowi Wasiłkowi.

0 komentarzy

ZAPROSZENIE NA WIELKIE GRZYBOBRANIE

Starosta gryficki Ryszard Chmielowicz oraz Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zapraszają na wielkie grzybobranie dla mieszkańców gminy Trzebiatów i Karnice.

0 komentarzy

„MYCH PRZYJACIÓŁ ZAPROSZĘ…” – KONCERT PEŁEN WSPOMNIEŃ

W sobotnie popołudnie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Mariusza Ściesińskiego z towarzyszeniem muzycznych przyjaciół Mariusza Morwy Salkowskiego i Krzysztofa Malickiego.

0 komentarzy

36 OSÓB ODDAŁO KREW DLA MIESZKAŃCA MRZEŻYNA [ZDJĘCIA]

Dziś pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie obyła się zbiórka krwi dla chorego na ostrą białaczkę szpikową mieszkańca Mrzeżyna.

0 komentarzy

STRAŻACY Z MRZEŻYNA I TRZEBIATOWA Z DOTACJAMI NA SPRZĘT

24 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie promes dla jednostek OSP na zakup potrzebnego sprzętu z programu „Mały Strażak” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

0 komentarzy

STRAŻACY WEZWANI DO… PORODU!

Niecodzienną akcją mogą pochwalić się trzebiatowscy strażacy, którzy 25 września zostali zadysponowani do… porodu.

0 komentarzy

PILNIE POTRZEBNA KREW DLA EMERYTOWANEGO ŻOŁNIERZA Z MRZEŻYNA!

Emerytowany żołnierz, mieszkaniec Mrzeżyna choruje na ostrą białaczkę szpikową i pilnie potrzebuje krwi.

0 komentarzy

„POD BIAŁO-CZERWONĄ” BURMISTRZ TRZEBIATOWA ZACHĘCA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

0 komentarzy

WIKTOR WOJARSKI ZAJĄŁ 3 MIEJSCE NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH KARATE

Młody sportowiec Wiktor Wojarski z Mrzeżyna, zdobył 3 miejsce na międzynarodowych zawodach karate.

0 komentarzy

UDANE SPOTKANIE Z MISTRZAMI POLSKI SURFCASTINGU W MRZEŻYNIE

Wczoraj na mrzeżyńskiej plaży (12.09) odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim było otwarte spotkanie z mistrzami Polski Surfcastingu.

0 komentarzy

SPOTKANIE Z MISTRZEM POLSKI SURFCASTINGU

W najbliższy weekend w Mrzeżynie dla wszystkich fanów wędkarstwa prawdziwy rarytas. Wielokrotny Mistrz Polski w surfcastingu kołobrzeżanin Grzegorz Krężel, będzie dzielił się swoją wiedzą jak złowić rybę na miarę Mistrzostwa Polski. Grzegorz Krężel propaguje morskie wędkarstwo gruntowe na zasadach „Catch and release” czyli „złów i wypuść”. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby doświadczone, początkujące, z wędkami […]

0 komentarzy

Koncert „Mych przyjaciół zaproszę…” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Mych przyjaciół zaproszę…”

0 komentarzy

NABÓR DO PSP GRYFICE ANULOWANY. KANDYDACI PROSZENI O ODBIÓR DOKUMENTÓW.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach unieważnia nabór do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta.

0 komentarzy

POKAZY RATOWNICTWA WODNEGO W MRZEŻYNIE

Serdecznie zapraszamy na pokazy ratownictwa wodnego z udziałem ratowników wodnych z Mrzeżyna, który odbędzie się dnia 18.08.2020 r. o godzinie 19.00, miejsce – plaża Mrzeżyno Zachód.

0 komentarzy

DZISIEJSZEJ NOCY NA NIEBIE POJAWIĄ SIĘ PERSEIDY. JAK OGLĄDAĆ „DESZCZ SPADAJĄCYCH GWIAZD”?

Nadchodzi jedno z najpiękniejszych zjawisk astronomicznych. Gdzie i kiedy najlepiej oglądać noc „spadających gwiazd”? Podpowiadamy, jak przygotować się na Perseidy 2020.

0 komentarzy

LISTA PODMIOTÓW AKCEPTUJĄCA BON TURYSTYCZNY W MRZEŻYNIE

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

0 komentarzy

POŻAR W BYŁYM TRZEBIATOWSKIM SZPITALU [ZDJĘCIA]

Przed godziną 4 rano dyżurny SKKP w Gryficach otrzymał zgłoszenie o pożarze byłego szpitala w Trzebiatowie.

0 komentarzy

RUSZYŁ NABÓR DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W GRYFICACH

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach ogłasza nabór do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta. Docelowo komenda chce zatrudnić trzech strażaków.

0 komentarzy

ŻOŁNIERZE Z MRZEŻYNA WZIĘLI UDZIAŁ W #GASZYNCHALLENGE [FILM]

Żołnierze i pracownicy 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie wzięli udział w słynnym na całą Polskę charytatywnym wyzwaniu o nazwie #GaszynChallenge.

0 komentarzy

WYPADEK W DŹWIRZYNIE [ZDJĘCIA]

Dziś około godziny 19:00 doszło do zderzenia się dwóch autobusów z pasażerami w Dźwirzynie. Droga nadal pozostaje zablokowana.

0 komentarzy

WYPADEK 2 AUTOBUSÓW PRZED MOSTEM W DŹWIRZYNIE!

Na granicy dwóch powiatów, gryfickiego i kołobrzeskiego, przed mostem w Dźwirzynie doszło do zderzenia się dwóch autobusów z pasażerami oraz samochodu osobowego. 16 osób jest uznane za ranne. Na miejscu pracują służby ratunkowe z dwóch powiatów. Lądowały 2 helikoptery z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Aktualnie jeszcze nie wiadomo jak doszło do wypadku. O dalszej sytuacji będziemy […]

0 komentarzy

WIEMY CO POWSTANIE PO STARYM KLUBIE OFICERSKIM W MRZEŻYNIE

Niedawno na naszym profilu na facebooku publikowaliśmy zdjęcia z wyburzenia byłego budynku klubu oficerskiego. Teraz już wiemy co powstanie w tym miejscu.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW ZAPREZENTOWAŁA KALENDARZ IMPREZ NA SEZON

Z przyczyn niezależnych od nas i każdemu wiadomych, Gmina Trzebiatów musiała odwołać 90% imprez oraz eventów, które zaplanowano w tym roku dla wakacyjnych gości oraz mieszkańców regionu – informuje gmina na swojej stronie internetowej.

0 komentarzy

WÓZ STRAŻACKI TRAFI DO GMINY REWAL ZA NAJWIĘKSZĄ FREKWENCJĘ WYBORCZĄ

Przed wyborami prezydenckimi na konferencji MSWiA, wiceminister Maciej Wąsik powiedział, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Jak się okazuje w województwie zachodniopomorskim, gminą z najwyższą frekwencją wyborczą była gmina Rewal.

0 komentarzy

W MRZEŻYNIE GŁOSOWALI ZA TRZASKOWSKIM

Mamy dane z mrzeżyńskiej komisji wyborczej. PKW opublikowała je na swojej oficjalnej stronie internetowej.

0 komentarzy

ANDRZEJ DUDA WYGRYWA W GMINIE TRZEBIATÓW

Na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej zostały opublikowane wyniki wyborów.

0 komentarzy

ZAPROSZENIE NA SPŁYW KAJAKOWY STARĄ REGĄ…

Wojskowe Koło PTTK „Wagant” zaprasza wszystkich na spływ kajakowy starą Regą.

0 komentarzy

„BITWA O WOZY” MSWiA SFINANSUJE WOZY STRAŻACKIE DLA GMIN O NAJWIĘKSZEJ FREKWENCJI WYBORCZEJ

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz […]

0 komentarzy

DODATKOWE KARETKI POJAWIĄ SIĘ NAD MORZEM

W sezonie wakacyjnym w miejscowościach nadmorskich, licznie odwiedzanych przez turystów, stacjonują dodatkowe ambulanse, które niosą pomoc mieszkańcom i przebywającym tam turystom.

0 komentarzy

TRAGEDIA W MRZEŻYNIE. AUTO WJECHAŁO DO KANAŁU PORTOWEGO!

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, zgłoszenie o samochodzie, które wjechało do wody SKKP Gryfice otrzymało kilkanaście minut po godzinie 7. Wstępnie nie wiadomo czy w samochodzie znajdowały się jakieś osoby.

2 komentarze

TOK ODWOŁUJE NAJWAŻNIEJSZE IMPREZY W GMINIE TRZEBIATÓW

Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury poinformowała właśnie, że ze względu na przedłużający się stan epidemiologiczny, TOK musi odwołać większość corocznych imprez.

0 komentarzy

BADANIE NA TEMAT FUNKCJONOWANIA PSYCHOSPOŁECZNEGO POLAKÓW W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, zajmujący się zadaniami z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, postanowił przyłączyć się do badania prowadzonego przez Zakład Pielęgniarstwa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, pod kierownictwem dr n. zdr. Anny Cybulskiej i mgr Kamili Rachubińskiej: Ocena funkcjonowania psychospołecznego Polaków w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz Ocena funkcjonowania psychospołecznego personelu medycznego w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 […]

0 komentarzy

WYTYCZNE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z KĄPIELISK W CZASIE EPIDEMII

Zbliża się sezon. Należy przypomnieć, że nadal mamy stan epidemiczny w całej Polsce, dlatego publikujemy wytyczne od Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące korzystania z kąpielisk w czasie obowiązującej epidemii.

0 komentarzy

ZOSTAŃ POLICJANTEM. TRWA NABÓR DO SŁUŻBY.

Kończysz szkołę średnią? Studia? A może po prostu jesteś w momencie podjęcia decyzji o wyborze swojej drogi zawodowej? Zachodniopomorska Policja zachęca – dołącz do nas! To służba z wyjątkową misją pomocy drugiemu człowiekowi, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem.

0 komentarzy

STRAŻACY Z PSP GRYFICE WZIĘLI UDZIAŁ W #GASZYNCHALLENGE [FILM]

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach jak wiele innych jednostek podjęli wyzwanie #GaszynChallenge i również robiąc pompki oraz wpłacając datki wspierającą chorego Wojtusia. Akcja to pomysł druha Marcina Topora z OSP w Gaszynie (powiat wieluński). W ramach wyzwania uczestnicy robią min. 10 pompek, wpłacają min. 5 zł na rzecz Wojtusia Howisa i […]

0 komentarzy

PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W GRYFICACH MA NOWEGO ZASTĘPCĘ KOMENDANTA

Z dniem 5 czerwca 2020 roku, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach st. kpt. mgr Arturowi Rogińskiemu. Panu Arturowi życzymy wszystkiego dobrego w dalszym rozwoju kariery strażackiej.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW DOPOSAŻY I ZMODERNIZUJE MRZEŻYŃSKIE BOISKO

Gminie Trzebiatów przyznano pomoc finansową z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację i doposażenie boiska sportowego w zachodniej części Mrzeżyna. Wniosek do zadania „Pomoc finansowa dla JST z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 r.” złożony został przez Gminę Trzebiatów do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w lutym tego roku. Całkowity […]

0 komentarzy

LEŚNICY URATOWALI SARNĘ [FILM]

Podczas wykonywania rutynowych czynności leśniczy wraz z podleśniczym z Leśnictwa Świerzno zobaczyli w trzęsawisku tragiczny widok. Sarna próbowała bezskutecznie wydostać się z błotnej przeszkody, jednak każda jej próba kończyła się niepowodzeniem. Racice nie znajdowały gruntu. Kondycja sarny była w miarę dobra, dlatego też można było sądzić, że zapadła się w grzęzawisko stosunkowo niedawno. Leśnicy postanowili […]

0 komentarzy

ROK TEMU ZATONĄŁ KUTER ŚWI-82…

W nocy z 13 na 14 maja 2019 r. doszło do katastrofy na wodach Bałtyku. W wyniku zatonięcia kutra ŚWI – 82, który zmierzał do Portu Morskiego w Mrzeżynie zginęło 4 członków załogi. W pierwszą rocznicę tych tragicznych wydarzeń oddano cześć zmarłym rybakom.

0 komentarzy

WIRTUALNA WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM – ODKRYJ TRZEBIATÓW #zostańwdomu

#zostańwdomu i odkryj Trzebiatów! Już w najbliższą niedzielę, 17 maja o godzinie 18:00 DISCOVER POMERANIA oraz Gmina Trzebiatów zabierze turystów, pasjonatów historii oraz wszystkich zainteresowanych na kolejną wirtualną wycieczkę z przewodnikiem! Tym razem będzie to nasza Mała Ojczyzna!

0 komentarzy

ZAMKNIĘTE PRZEDSZKOLA W GMINIE TRZEBIATÓW?

Jak poinformował na swojej konferencji premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja będzie możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków, natomiast premier zaznaczył, że ostateczna decyzja dotycząca otwarcia ma zostać podjęta przez samorządy lokalne.

0 komentarzy

229. OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W TRZEBIATOWIE

Dzisiaj w całym kraju obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie po konstytucji amerykańskiej uchwalonej w 1787 r. Z tej okazji w Trzebiatowie odbyły się skromne obchody tego ważnego dnia.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKIE CENTRUM SPORTU WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

Po wirusowej przerwie Mrzeżyńskie Centrum Sportu wraca do aktywności. Co prawda w ograniczony sposób, ale jednak. Od 4 maja zapraszamy do skorzystania z „zewnętrznej aktywności fizycznej” – informuje MCS.

0 komentarzy