ARCHIWUM

SUS Travel Jedynka Trzebiatów Mistrzem Polski 2021/2022!

To był wielki mecz! Wielki sportowy weekend w Gminie Trzebiatów. W dniach 21-22 maja w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się finał Ekstraligi Kobiet w sezonie 2021/2022, pomiędzy drużynami: Sus Travel Jedynka Trzebiatów oraz JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk.

0 komentarzy

PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW W NIECHORZU [ZDJĘCIA]

40 metrów od morza, przy latarni morskiej w Niechorzu, 63 żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. W trakcie uroczystości batalionowi 14 ZBOT w Trzebiatowie została nadana Chorągiew Wojska Polskiego.

0 komentarzy

Terytorialsi pierwsi na miejscu wypadku drogowego, pomogli poszkodowanemu rowerzyście

W dniu przysięgi żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się w sobotę, 21 maja na placu pod latarnią morską w Niechorzu, udający się do zabezpieczenia tego wydarzenia, żołnierze ze 142 batalionu lekkiej piechoty w Trzebiatowie, jako pierwsi znaleźli się na miejscu wypadku komunikacyjnego w Karnicach.

0 komentarzy

POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI – KLIKNIESZ W LINK Z SMS-A I ZOSTANIESZ BEZ PIENIĘDZY!

W dobie współczesnego postępu teleinformatycznego i cyfryzacji stajemy się łatwym celem dla oszustów, którzy również dostosowują i zmieniają metody swojego działania wraz z rosnącym postępem technologicznym. Dziś wystarczy, że klikniemy otrzymany SMS, a następnie wejdziemy w przesłany nam w ten sposób link… i stracimy swoje pieniądze.

0 komentarzy

VIII NOWOROCZNY MARSZ NORDIC WALKING

Wojskowe Koło PTTK WAGANT zaprasza wszystkich chętnych TWARDZIELI na VIII Nocny Noworoczny Marsz TWARDZIELI Nordic Walking plażą na trasie Pogorzelica – Mrzeżyno 14 km w dniu 15/16.01.2022 roku.

0 komentarzy

FERIE Z WOT – PO RAZ PIERWSZY W TRZEBIATOWIE

Po raz pierwszy w 142 Batalionie Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie zorganizowane zostaną „ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej”.

0 komentarzy

AKCJA NEUTRALIZACJI AMUNICJI ARTYLERYJSKIEJ

Burmistrz Trzebiatowa informuje, że 20.08.2021 r. (piątek) w godzinach 7.00-15.00 odbędzie się akcja neutralizacji amunicji artyleryjskiej zalegającej na dnie Morza Bałtyckiego na odcinku Mrzeżyno – Pogorzelica.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKIE KĄPIELISKO Z CERTYFIKATEM „PRZYJAZNA PLAŻA”

Kąpielisko w Mrzeżynie otrzymało Certyfikat Jakości „Przyjazna Plaża” na sezon 2021.

2 komentarze

FALOCHRON W MRZEŻYNIE POZOSTANIE ZAMKNIĘTY

Dziś 05.07 Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański odbył spotkanie z Wykonawcą remontu falochronu wschodniego.

1 komentarz

WAWEL TRUCK W MRZEŻYNIE

Już w najbliższą środę 30 czerwca na parkingu przy ul. Kołobrzeskiej w Mrzeżynie w godz. 18:00 – 22:00 odwiedzi Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodkości. Na miejscu będzie czekać moc słodyczy, gier, zabaw i interaktywnych aplikacji oraz wyjątkowa strefa chilloutu, gdzie każdy będzie mógł oddać się błogiej chwili relaksu. Wszystko to przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych.

0 komentarzy

WYŚCIGI NA WOJSKA POLSKIEGO

Od wielu lat mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Mrzeżynie skarżą się na nadmierne przekraczanie prędkości.

0 komentarzy

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM. RUSZYŁA KOLEJNA KWALIFIKACJA.

W dniu 17.02.2021 r. o godzinie 8:00 w Jednostce Wojskowej 3937 w Mrzeżynie przeprowadzone zostaną kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej.

0 komentarzy

WOŚP W MRZEŻYNIE W TYM ROKU W INNEJ FORMIE

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, mrzeżyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizowany Bieg z Jackiem Kabatą, odbędzie się w całkowicie innej formie niż dotychczas.

0 komentarzy

PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ W MRZEŻYŃSKIEJ PARAFII

Już 19 grudnia w mrzeżyńskiej parafii rozpocznie się świąteczna spowiedź. Jak zaznacza parafia, spowiedź świąteczna będzie sprawowana w rygorze sanitarnym.

0 komentarzy

UWAGA KIEROWCY! BĘDZIE ŚLISKO.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego opadów marznących. Prognozuje się od godz. 16:00 dnia 11.12.2020 r. do godz. 09:00 dnia 12.12.2020 r. miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź. Stopień zagrożenia – 1 w […]

0 komentarzy

TRWA BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ NA TRASIE MRZEŻYNO – POGORZELICA

27 lipca przy Latarni Morskiej w Niechorzu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, a wykonawcą inwestycji tj. budowy i oznakowania ścieżek rowerowych w czterech gminach: Gminie Trzebiatów, Gminie Rewal, Gminie Dziwnów oraz Gminie Międzyzdroje.

0 komentarzy

KWALIFIKACJE DO 36. DR OP W MRZEŻYNIE

09.12.2020 roku w 36. Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Mrzeżynie odbędą się kwalifikacje na żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych.

0 komentarzy

ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEDZIE DO TRZEBIATOWA

Już w najbliższą niedzielę (6.12) Święty Mikołaj przejedzie ulicami Trzebiatowa. W tym roku Mikołajki Gminne odbędą się w inny sposób niż dotychczas z powodu pandemii.

0 komentarzy

ZNAMY ZWYCIĘSKI PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO!

Dziś o godzinie 16 zostały opublikowane wyniki budżetu obywatelskiego.

0 komentarzy

MUZYCZNA NIESPODZIANKA OD RED SWING LOW

Już jutro przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji gryficka orkiestra „Red Swing Low” przyszykowała muzyczną niespodziankę pt:”Miejcie Nadzieję”.

0 komentarzy

NOWA INWESTYCJA W MRZEŻYNIE – WIEMY CO POWSTANIE PO STAREJ „RÓŻY WIATRÓW”

To już kolejna inwestycja, która powstanie w najbliższym czasie w Mrzeżynie. W miejscu, w którym stał kiedyś budynek słynnej „Róży Wiatrów” ruszyła budowa nowoczesnego apartamentowca.

3 komentarze

BEZPŁATNE TESTY NA COVID-19 W GRYFICKIM SZPITALU

Szpital w Gryficach ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w „Zachodniopomorskim Programie Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19”. Program ma na celu identyfikację osób po kontakcie z wirusem SARS CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, oraz weryfikację aktywności tego zakażenia metodą molekularną.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – PIĘKNIEJSZA WIEŚ

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez mieszkańców Gorzysławia.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – MURALOWY SKWER W TRZEBIATOWIE

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez Stowarzyszenie Nasze Miejsce.   Skrócony opis projektu Głównym założeniem projektu jest budowa Muralowego Skweru w celu poprawy estetyki otoczenia, budowa infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej dla lokalnej społeczności i przybywających […]

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – SIŁOWNIA NAPOWIETRZNA W MRZEŻYNIE

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez zarząd osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie.

0 komentarzy

BUDŻET OBYWATELSKI – SPRZĘT DLA STRAŻAKÓW Z GMINY TRZEBIATÓW

Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r. Przedstawiamy projekt złożony przez strażaków z gminy Trzebiatów.

0 komentarzy

ZBLIŻA SIĘ SILNE ZAŁAMANIE POGODY. BĘDZIE WIAĆ NAWET DO 100 KM/H!

Jak informuje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim, w najbliższych godzinach doświadczymy silnego załamania pogody. Wydano II stopień zagrożenia. Na wybrzeżu możliwa cofka.

0 komentarzy

GRZYBOBRANIE ODWOŁANE!

Wielkie grzybobranie o którym pisaliśmy tutaj https://mrzezyno24.eu/zaproszenie-na-wielkie-grzybobranie/zostało odwołane.

0 komentarzy

MAMMOBUS W TRZEBIATOWIE

8 października br. w godz. 9:00-17:00 w Trzebiatowie na placu przy Urzędzie Miejskim ul. Rynek 1, będzie można skorzystać z badania mammograficznego.

0 komentarzy

IGOR I JAŚ POTRZEBUJĄ PILNIE NASZEJ POMOCY!

Igor i Jaś mają po 9 lat. Obydwaj mieszkają w okolicach Gryfic – Igor w Truskolesie, a Jaś od kilku miesięcy w Wysokiej Kamieńskiej. To weseli i pełni energii chłopcy, którzy we wrześniu mieli rozpocząć naukę w III klasie szkoły podstawowej. Łączy Ich pasja do gier komputerowych, a najbardziej do Minecraft i Fortnite. Połączył Ich […]

0 komentarzy

RONDO PRZECIWLOTNIKÓW W MRZEŻYNIE? TRWAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE.

Rada Miejska w Trzebiatowie na sesji w dniu 24.09.2020 r. postanowiła przeprowadzić ponownie konsultacje społeczne w sprawie dotyczącej nadania nazw istniejącym rondom na terenie Gminy Trzebiatów.

0 komentarzy

STARE MRZEŻYNO 4 [ZDJĘCIA]

Prezentujemy Wam już czwartą odsłonę naszej serii artykułów ze starymi zdjęciami z Mrzeżyna. Zapraszamy do oglądania.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKA JEDNOSTKA WOJSKOWA MA NOWEGO DOWÓDCĘ [ZDJĘCIA]

W obecności dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej gen. bryg. Kazimierza Dyńskiego, dotychczasowy dowódca mrzeżyńskiej jednostki wojskowej ppłk Krzysztof Łuczak przekazał obowiązki mjr. Danielowi Wasiłkowi.

0 komentarzy

ZAPROSZENIE NA WIELKIE GRZYBOBRANIE

Starosta gryficki Ryszard Chmielowicz oraz Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zapraszają na wielkie grzybobranie dla mieszkańców gminy Trzebiatów i Karnice.

0 komentarzy

„MYCH PRZYJACIÓŁ ZAPROSZĘ…” – KONCERT PEŁEN WSPOMNIEŃ

W sobotnie popołudnie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Mariusza Ściesińskiego z towarzyszeniem muzycznych przyjaciół Mariusza Morwy Salkowskiego i Krzysztofa Malickiego.

0 komentarzy

36 OSÓB ODDAŁO KREW DLA MIESZKAŃCA MRZEŻYNA [ZDJĘCIA]

Dziś pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie obyła się zbiórka krwi dla chorego na ostrą białaczkę szpikową mieszkańca Mrzeżyna.

0 komentarzy

STRAŻACY Z MRZEŻYNA I TRZEBIATOWA Z DOTACJAMI NA SPRZĘT

24 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie promes dla jednostek OSP na zakup potrzebnego sprzętu z programu „Mały Strażak” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

0 komentarzy

STRAŻACY WEZWANI DO… PORODU!

Niecodzienną akcją mogą pochwalić się trzebiatowscy strażacy, którzy 25 września zostali zadysponowani do… porodu.

0 komentarzy

PILNIE POTRZEBNA KREW DLA EMERYTOWANEGO ŻOŁNIERZA Z MRZEŻYNA!

Emerytowany żołnierz, mieszkaniec Mrzeżyna choruje na ostrą białaczkę szpikową i pilnie potrzebuje krwi.

0 komentarzy

„POD BIAŁO-CZERWONĄ” BURMISTRZ TRZEBIATOWA ZACHĘCA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

0 komentarzy

WIKTOR WOJARSKI ZAJĄŁ 3 MIEJSCE NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH KARATE

Młody sportowiec Wiktor Wojarski z Mrzeżyna, zdobył 3 miejsce na międzynarodowych zawodach karate.

0 komentarzy

UDANE SPOTKANIE Z MISTRZAMI POLSKI SURFCASTINGU W MRZEŻYNIE

Wczoraj na mrzeżyńskiej plaży (12.09) odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim było otwarte spotkanie z mistrzami Polski Surfcastingu.

0 komentarzy

SPOTKANIE Z MISTRZEM POLSKI SURFCASTINGU

W najbliższy weekend w Mrzeżynie dla wszystkich fanów wędkarstwa prawdziwy rarytas. Wielokrotny Mistrz Polski w surfcastingu kołobrzeżanin Grzegorz Krężel, będzie dzielił się swoją wiedzą jak złowić rybę na miarę Mistrzostwa Polski. Grzegorz Krężel propaguje morskie wędkarstwo gruntowe na zasadach „Catch and release” czyli „złów i wypuść”. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby doświadczone, początkujące, z wędkami […]

0 komentarzy

Koncert „Mych przyjaciół zaproszę…” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Mych przyjaciół zaproszę…”

0 komentarzy

NABÓR DO PSP GRYFICE ANULOWANY. KANDYDACI PROSZENI O ODBIÓR DOKUMENTÓW.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach unieważnia nabór do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta.

0 komentarzy

POKAZY RATOWNICTWA WODNEGO W MRZEŻYNIE

Serdecznie zapraszamy na pokazy ratownictwa wodnego z udziałem ratowników wodnych z Mrzeżyna, który odbędzie się dnia 18.08.2020 r. o godzinie 19.00, miejsce – plaża Mrzeżyno Zachód.

0 komentarzy

DZISIEJSZEJ NOCY NA NIEBIE POJAWIĄ SIĘ PERSEIDY. JAK OGLĄDAĆ „DESZCZ SPADAJĄCYCH GWIAZD”?

Nadchodzi jedno z najpiękniejszych zjawisk astronomicznych. Gdzie i kiedy najlepiej oglądać noc „spadających gwiazd”? Podpowiadamy, jak przygotować się na Perseidy 2020.

0 komentarzy

LISTA PODMIOTÓW AKCEPTUJĄCA BON TURYSTYCZNY W MRZEŻYNIE

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

0 komentarzy

POŻAR W BYŁYM TRZEBIATOWSKIM SZPITALU [ZDJĘCIA]

Przed godziną 4 rano dyżurny SKKP w Gryficach otrzymał zgłoszenie o pożarze byłego szpitala w Trzebiatowie.

0 komentarzy

RUSZYŁ NABÓR DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W GRYFICACH

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach ogłasza nabór do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta. Docelowo komenda chce zatrudnić trzech strażaków.

0 komentarzy

ŻOŁNIERZE Z MRZEŻYNA WZIĘLI UDZIAŁ W #GASZYNCHALLENGE [FILM]

Żołnierze i pracownicy 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie wzięli udział w słynnym na całą Polskę charytatywnym wyzwaniu o nazwie #GaszynChallenge.

0 komentarzy

WYPADEK W DŹWIRZYNIE [ZDJĘCIA]

Dziś około godziny 19:00 doszło do zderzenia się dwóch autobusów z pasażerami w Dźwirzynie. Droga nadal pozostaje zablokowana.

0 komentarzy

WYPADEK 2 AUTOBUSÓW PRZED MOSTEM W DŹWIRZYNIE!

Na granicy dwóch powiatów, gryfickiego i kołobrzeskiego, przed mostem w Dźwirzynie doszło do zderzenia się dwóch autobusów z pasażerami oraz samochodu osobowego. 16 osób jest uznane za ranne. Na miejscu pracują służby ratunkowe z dwóch powiatów. Lądowały 2 helikoptery z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Aktualnie jeszcze nie wiadomo jak doszło do wypadku. O dalszej sytuacji będziemy […]

0 komentarzy

WIEMY CO POWSTANIE PO STARYM KLUBIE OFICERSKIM W MRZEŻYNIE

Niedawno na naszym profilu na facebooku publikowaliśmy zdjęcia z wyburzenia byłego budynku klubu oficerskiego. Teraz już wiemy co powstanie w tym miejscu.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW ZAPREZENTOWAŁA KALENDARZ IMPREZ NA SEZON

Z przyczyn niezależnych od nas i każdemu wiadomych, Gmina Trzebiatów musiała odwołać 90% imprez oraz eventów, które zaplanowano w tym roku dla wakacyjnych gości oraz mieszkańców regionu – informuje gmina na swojej stronie internetowej.

0 komentarzy

WÓZ STRAŻACKI TRAFI DO GMINY REWAL ZA NAJWIĘKSZĄ FREKWENCJĘ WYBORCZĄ

Przed wyborami prezydenckimi na konferencji MSWiA, wiceminister Maciej Wąsik powiedział, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Jak się okazuje w województwie zachodniopomorskim, gminą z najwyższą frekwencją wyborczą była gmina Rewal.

0 komentarzy

W MRZEŻYNIE GŁOSOWALI ZA TRZASKOWSKIM

Mamy dane z mrzeżyńskiej komisji wyborczej. PKW opublikowała je na swojej oficjalnej stronie internetowej.

0 komentarzy

ANDRZEJ DUDA WYGRYWA W GMINIE TRZEBIATÓW

Na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej zostały opublikowane wyniki wyborów.

0 komentarzy

ZAPROSZENIE NA SPŁYW KAJAKOWY STARĄ REGĄ…

Wojskowe Koło PTTK „Wagant” zaprasza wszystkich na spływ kajakowy starą Regą.

0 komentarzy

„BITWA O WOZY” MSWiA SFINANSUJE WOZY STRAŻACKIE DLA GMIN O NAJWIĘKSZEJ FREKWENCJI WYBORCZEJ

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz […]

0 komentarzy

DODATKOWE KARETKI POJAWIĄ SIĘ NAD MORZEM

W sezonie wakacyjnym w miejscowościach nadmorskich, licznie odwiedzanych przez turystów, stacjonują dodatkowe ambulanse, które niosą pomoc mieszkańcom i przebywającym tam turystom.

0 komentarzy

TRAGEDIA W MRZEŻYNIE. AUTO WJECHAŁO DO KANAŁU PORTOWEGO!

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, zgłoszenie o samochodzie, które wjechało do wody SKKP Gryfice otrzymało kilkanaście minut po godzinie 7. Wstępnie nie wiadomo czy w samochodzie znajdowały się jakieś osoby.

2 komentarze

TOK ODWOŁUJE NAJWAŻNIEJSZE IMPREZY W GMINIE TRZEBIATÓW

Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury poinformowała właśnie, że ze względu na przedłużający się stan epidemiologiczny, TOK musi odwołać większość corocznych imprez.

0 komentarzy

BADANIE NA TEMAT FUNKCJONOWANIA PSYCHOSPOŁECZNEGO POLAKÓW W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, zajmujący się zadaniami z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, postanowił przyłączyć się do badania prowadzonego przez Zakład Pielęgniarstwa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, pod kierownictwem dr n. zdr. Anny Cybulskiej i mgr Kamili Rachubińskiej: Ocena funkcjonowania psychospołecznego Polaków w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz Ocena funkcjonowania psychospołecznego personelu medycznego w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 […]

0 komentarzy

WYTYCZNE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z KĄPIELISK W CZASIE EPIDEMII

Zbliża się sezon. Należy przypomnieć, że nadal mamy stan epidemiczny w całej Polsce, dlatego publikujemy wytyczne od Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące korzystania z kąpielisk w czasie obowiązującej epidemii.

0 komentarzy

ZOSTAŃ POLICJANTEM. TRWA NABÓR DO SŁUŻBY.

Kończysz szkołę średnią? Studia? A może po prostu jesteś w momencie podjęcia decyzji o wyborze swojej drogi zawodowej? Zachodniopomorska Policja zachęca – dołącz do nas! To służba z wyjątkową misją pomocy drugiemu człowiekowi, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem.

0 komentarzy

STRAŻACY Z PSP GRYFICE WZIĘLI UDZIAŁ W #GASZYNCHALLENGE [FILM]

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach jak wiele innych jednostek podjęli wyzwanie #GaszynChallenge i również robiąc pompki oraz wpłacając datki wspierającą chorego Wojtusia. Akcja to pomysł druha Marcina Topora z OSP w Gaszynie (powiat wieluński). W ramach wyzwania uczestnicy robią min. 10 pompek, wpłacają min. 5 zł na rzecz Wojtusia Howisa i […]

0 komentarzy

PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W GRYFICACH MA NOWEGO ZASTĘPCĘ KOMENDANTA

Z dniem 5 czerwca 2020 roku, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach st. kpt. mgr Arturowi Rogińskiemu. Panu Arturowi życzymy wszystkiego dobrego w dalszym rozwoju kariery strażackiej.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW DOPOSAŻY I ZMODERNIZUJE MRZEŻYŃSKIE BOISKO

Gminie Trzebiatów przyznano pomoc finansową z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację i doposażenie boiska sportowego w zachodniej części Mrzeżyna. Wniosek do zadania „Pomoc finansowa dla JST z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 r.” złożony został przez Gminę Trzebiatów do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w lutym tego roku. Całkowity […]

0 komentarzy

LEŚNICY URATOWALI SARNĘ [FILM]

Podczas wykonywania rutynowych czynności leśniczy wraz z podleśniczym z Leśnictwa Świerzno zobaczyli w trzęsawisku tragiczny widok. Sarna próbowała bezskutecznie wydostać się z błotnej przeszkody, jednak każda jej próba kończyła się niepowodzeniem. Racice nie znajdowały gruntu. Kondycja sarny była w miarę dobra, dlatego też można było sądzić, że zapadła się w grzęzawisko stosunkowo niedawno. Leśnicy postanowili […]

0 komentarzy

ROK TEMU ZATONĄŁ KUTER ŚWI-82…

W nocy z 13 na 14 maja 2019 r. doszło do katastrofy na wodach Bałtyku. W wyniku zatonięcia kutra ŚWI – 82, który zmierzał do Portu Morskiego w Mrzeżynie zginęło 4 członków załogi. W pierwszą rocznicę tych tragicznych wydarzeń oddano cześć zmarłym rybakom.

0 komentarzy

WIRTUALNA WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM – ODKRYJ TRZEBIATÓW #zostańwdomu

#zostańwdomu i odkryj Trzebiatów! Już w najbliższą niedzielę, 17 maja o godzinie 18:00 DISCOVER POMERANIA oraz Gmina Trzebiatów zabierze turystów, pasjonatów historii oraz wszystkich zainteresowanych na kolejną wirtualną wycieczkę z przewodnikiem! Tym razem będzie to nasza Mała Ojczyzna!

0 komentarzy

ZAMKNIĘTE PRZEDSZKOLA W GMINIE TRZEBIATÓW?

Jak poinformował na swojej konferencji premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja będzie możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków, natomiast premier zaznaczył, że ostateczna decyzja dotycząca otwarcia ma zostać podjęta przez samorządy lokalne.

0 komentarzy

229. OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W TRZEBIATOWIE

Dzisiaj w całym kraju obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie po konstytucji amerykańskiej uchwalonej w 1787 r. Z tej okazji w Trzebiatowie odbyły się skromne obchody tego ważnego dnia.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKIE CENTRUM SPORTU WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

Po wirusowej przerwie Mrzeżyńskie Centrum Sportu wraca do aktywności. Co prawda w ograniczony sposób, ale jednak. Od 4 maja zapraszamy do skorzystania z „zewnętrznej aktywności fizycznej” – informuje MCS.

0 komentarzy

POSTAWILI TABLICE INFORMACYJNE PRZY ZEJŚCIACH NA PLAŻĘ

Zakład Gminny „Mrzeżyno” na prośbę Zarządu Osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie postawił tablice informacyjne przy zejściach na plażę.

0 komentarzy

DOBRA WIADOMOŚĆ – RZĄD OTWORZY HOTELE

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli drugi etap odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem. Mowa jest między innymi o wznowieniu działalności galerii handlowych, hoteli i instytucji kultury.

0 komentarzy

UWAGA KIEROWCY! MOŻE BYĆ ŚLISKO

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego opadów marznących. Prognozuje się od godz. 13:00 dnia 26.01.2020 r. do godz. 10:00 dnia 27.01.2020 r. miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Stopień zagrożenia – […]

0 komentarzy

RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG „TROPEM WILCZYM” W TRZEBIATOWIE

W ramach oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym”. Właśnie ruszyły zapisy online.

0 komentarzy

XXIV SPOTKANIE CZTERECH ŚWIEC [ZAPROSZENIE]

Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz Proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej oraz Grekokatolickiej serdecznie zapraszają na 24. Spotkanie Czterech Świec.

0 komentarzy

RUSZA KWALIFIKACJA WOJSKOWA

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej(Dz. U. z 2019 r., poz. 1541 z późn. zm.), § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2009 r. w sprawie kwalifikacji wojskowej (Dz. U. z 2017 r., poz. 1980) oraz rozporządzenia Ministra Spraw […]

0 komentarzy

TRZEBIATÓW MOŻE BYĆ DUMNY! REKORD PODCZAS 28. FINAŁU WOŚP

Rekordowy bieg w Mrzeżynie i rekord w Gryficach. W Trzebiatowie nie mogło być inaczej! Wspólne działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy się opłaciły.

0 komentarzy

KOLEJNY REKORD USTANOWIONY! TAK WYGLĄDAŁ WOŚP W GRYFICACH [ZDJĘCIA]

61 729.60 zł. Taką kwotę zebrano w Gryficach podczas wczorajszego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0 komentarzy

TAK WYGLĄDAŁO WCZORAJSZE ŚWIATEŁKO DO NIEBA W GRYFICACH [ZDJĘCIA]

Podobnie jak w poprzednim roku, światełko do nieba w Gryficach odbyło się bez głośnych fajerwerków. Był za to ekscytujący pokaz z użyciem świateł LED, ognia i pirotechniki naziemnej.

0 komentarzy

VII MRZEŻYŃSKI BIEG WOŚP Z NOWYM REKORDEM! [ZDJĘCIA]

207 zawodników wystartowało w tegorocznym Biegu WOŚP w Mrzeżynie. Łącznie wszyscy zawodnicy przebiegli aż 2852 km. Jest to nowy rekord w historii Mrzeżyńskiego Biegu WOŚP!

0 komentarzy

III AQUATHLON W GRYFICACH ZAKOŃCZONY! [FOTORELACJA]

Dziś po raz trzeci na gryfickiej pływalni zorganizowane zostały zawody w aquathlonie w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. W tym roku, aż 54 osoby wystartowały w rozgrywkach.

0 komentarzy

PILNE! WYPADEK W CENTRUM GRYFIC. JEDNA OSOBA POSZKODOWANA ZOSTAŁA ZABRANA DO SZPITALA

Dziś około godziny 16:55 w centrum Gryfic, doszło do wypadku. Zderzyły się 2 samochody osobowe.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKI BIEG WOŚP – JAK BYŁO W POPRZEDNICH LATACH? [FILMY + ZDJĘCIA]

Można śmiało powiedzieć, że Mrzeżyński Bieg WOŚP na stałe zapisał się w orkiestrowym kalendarzu. Już w tę niedzielę przypada jego 7. edycja. Poniżej zestawiliśmy filmy i zdjęcia z poprzednich edycji. Miłego oglądania!

0 komentarzy

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA ZAGRA Z WOŚP

Nadmorska Kolej Wąskotorowa już po raz kolejny wyruszy w orkiestrową trasę. Podczas przejazdu będzie można wrzucić swój datek do puszki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w tym roku już 28. raz.

0 komentarzy

WASZE UBRANIA MOGĄ WSPOMÓC FINAŁ WOŚP!

1 kg = 1 zł. Po raz pierwszy w Gryficach Wasze ubrania mogą wspomóc finał WOŚP!

0 komentarzy

MAŁA NATALKA ZOSTAŁA PIERWSZĄ MIESZKANKĄ POWIATU GRYFICKIEGO

Początek roku obfitował nie tylko w piękne fajerwerki na nocnym niebie, ale także w miłe niespodzianki. Dokładnie 1 stycznia o godz. 08:38 na świat przyszła mała Natalia, która została pierwszym noworodkiem 2020 roku w Powiecie Gryfickim.

0 komentarzy

VII EDYCJA MRZEŻYŃSKIEGO BIEGU WOŚP – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji, w Mrzeżynie odbędzie się już 7 edycja Biegu WOŚP z Jackiem Kabatą.

0 komentarzy

WOŚP W TRZEBIATOWIE – PROGRAM FINAŁU

Już 12 stycznia w Trzebiatowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Cały finał odbędzie się na hali sportowej przy stadionie miejskim w Trzebiatowie.

0 komentarzy

NABÓR DO SEKCJI CROSSMINTONA I BADMINTONA W UKS KAPITAN NAVI MRZEŻYNO

Macie już postanowienie noworoczne, że zaczniecie uprawiać jakiś sport ale jeszcze nie wiecie jaki? Mamy coś w sam raz dla Was! UKS Kapitan Navi Mrzeżyno ogłasza nabór do sekcji crossmintona oraz sekcji badmintona.

0 komentarzy

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie powiatów białogardzkiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, m. Koszalin, koszalińskiego, sławieńskiego, m.Świnoujście.

0 komentarzy

SILNY WIATR NAD MORZEM – IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIE 1 STOPNIA

IMGW-PIB OSTRZEGA zachodniopomorskie, zachodnia strefa brzegowa, 30.12 silny wiatr do 7 B.

0 komentarzy

RATOWNIK MEDYCZNY ZAATAKOWANY PRZEZ PACJENTA W TRZEBIATOWIE!

Jak informuje portal twojeinfo24.pl ratownik medyczny z urazem barku i kręgosłupa oraz stłuczeniami rąk i nóg trafił do szpitala. Sprawę analizuje policja.

0 komentarzy

V MIEJSCE REPREZENTANTEK POLSKI Z GMINY TRZEBIATÓW NA MŚ W UNIHOKEJU!

Po przegranej I tercji Polki wyrwały to! Wywalczyły ostatnimi siłami, jak gladiator, który podnosi się z piachu areny, aby zadać ostatni cios i napisać historię Polskiego Unihokeja! A tą historię niewątpliwie napisały również reprezentantki Polski wywodzące się z gminy Trzebiatów – Zuzanna Krzywak, Maja Mazur, Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk i Daria Drzymała

0 komentarzy

GRYFICKIE SPOTKANIE WIGILIJNE [ZAPROSZENIE]

Już jutro (19.12) po raz kolejny na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędzie się Gryfickie Spotkanie Wigilijne, na które zaprasza Burmistrz Gryfic, Andrzej Szczygieł.

0 komentarzy

KULISY SŁAWY GRZEGORZA KRYCHOWIAKA – REPORTAŻ UWAGI! TVN

Nie jest typowym piłkarzem. Zna pięć języków, nie pije alkoholu, ma wyższe wykształcenie i poza boiskiem zawsze jest świetnie ubrany. Obecnie mieszka i pracuje w Moskwie.

0 komentarzy