Jak informuje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim, w najbliższych godzinach doświadczymy silnego załamania pogody. Wydano II stopień zagrożenia. Na wybrzeżu możliwa cofka.

Sytuacja Synoptyczna:

W trakcie trwania ostrzeżenia znajdziemy się pod wpływem aktywnego układu niskiego ciśnienia, który będzie przemieszczał się ze wschodu na zachód naszego kraju. W całym regionie pojawi się bardzo silny wiatr.

W prognozowanym okresie na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 – 100 km/h. Lokalnie wiatr może przekraczać te wartości. Nad pozostałym obszarem województwa porywy wiatru chwilami mogą dochodzić do 80 km/h. Silny wiatr będzie z kierunku północno wschodniego.
Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w drugiej części nocy z wtorku na środę oraz w środę w ciągu dnia. W nocy ze środy na czwartek wiatr powinien być coraz słabszy.
W środę ze wschodu na zachód będą przemieszczały się fronty atmosferyczne. Pojawią się opady deszczu. Lokalnie możliwe będą burze w formie liniowych układów konwekcyjnych. Możliwe szkwałowe porywy wiatru osiągające prędkość 90-100 lokalnie nawet powyżej 100 km/h.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i posprzątanie balkonów z lekkich przedmiotów. Radzimy nie stawiać samochodów pod drzewami, rusztowaniami oraz dachami. Kierowcy w tym okresie muszą zachować szczególną uwagę i muszą być przygotowani na możliwe niebezpieczeństwo. Starajcie się nie stawać pod drzewami a wszystkim służbom radzimy dobrze zabezpieczyć rusztowania na budowach.
Ważne od: 2020-10-13 godzina 17:00
Ważne do: 2020-10-14 godzina 20:00
Autor prognozy: Daniel Obrzanowski
Prawdopodobieństwo: 80%
Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj