Dziś ruszyło głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 r.

Przedstawiamy projekt złożony przez mieszkańców Gorzysławia.

Lokalizacja

Teren przy świetlicy wiejskiej w Gorzysławiu (działka nr 521/2)

Skrócony opis projektu

Głównym celem projektu jest zagospodarowanie zaniedbanego terenu zielonego wokół świetlicy wiejskiej w Gorzysławiu, którego potencjał jest aktualnie niewykorzystany. Teren ten jest własnością Gminy Trzebiatów i jest położony w centralnym punkcie wsi. Projekt przyczyni się do stworzenie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego, z którego mogłyby korzystać osoby w różnym wieku. (…)

Opis projektu

Przedstawiony projekt jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, której brakuje miejsca, gdzie można byłoby spędzać wspólnie wolny czas. W ramach projektu powstanie rozbudowany plac zabaw z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci w różnym wieku. Zostaną zakupione gotowe elementy placu zabaw takie jak: zestaw zabawowy, huśtawki, bujaki, karuzele, piaskownica oraz stół do gry w szachy i chińczyka. Tuż obok placu zabaw zostanie wygospodarowane miejsce na ławki oraz na palenisko ogniska, które będzie wyposażone dodatkowo w trójnóg z rusztem do grilla. Dodatkowo w celu upiększenia okolicy oraz naprawy przyległej infrastruktury zostanie w ramach projektu wymienione ogrodzenie frontowe przy świetlicy wiejskiej wraz z podmurówką. Zakupiona zostanie nowa furtka i brama dwuskrzydłowa. Zostaną również postawione kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Taras świetlicy wiejskiej zostanie wyposażony w balustradę, a istniejący daszek zostanie odmalowany. Przy tarasie oraz wzdłuż ogrodzenia zostaną posadzone niskie krzewy.
Termin realizacji projektu: wiosna/lato 2021 Przewidywany czas na realizację projektu: około trzy miesiące.
Jedyne koszty utrzymania przewidywalne w kolejnym roku to: koszenie trawnika przy placu zabaw oraz zadbanie o porządek i roślinność, zostaną one pokryty z funduszu sołeckiego Sołectwa Gorzysław, jak to było czynione w tym i w poprzednich latach.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Przedstawione zagospodarowanie terenu zielonego wokół świetlicy wiejskiej będzie z całą pewnością uatrakcyjniało wieś Gorzysław, w której aktualnie brakuje takiego miejsca odpoczynku. Nie jest też możliwe jego jednorazowe stworzenie ze środków Funduszu Sołeckiego ze względu na ograniczone środki finansowe i realizację innych bardziej priorytetowych potrzeby (remont świetlicy wiejskiej). Dodatkowo plac zabaw przy świetlicy wiejskiej w Gorzysławiu jest jedynym miejscem rekreacyjnym, z którego mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy naszej wioski. Jest on aktualnie bardzo skromny i wymaga rozbudowy. Stworzenie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia byłoby wspaniałą alternatywą dla spędzania aktywnie i na świeżym powietrzu wolnego czasu przez dzieci, które aktualne narzekają na stan i ilość atrakcji. Zagospodarowanie pustego i mało atrakcyjnego terenu wokół świetlicy wiejskiej z całą pewnością upiększyłoby naszą wieś i pozwoliłoby również innym mieszkańcom naszej Gminy odkryć ją na nowo. (…)

Odbiorcy projektu

Mieszkańcy Sołectwa Gorzysław, mieszkańcy Gminy Trzebiatów oraz turyści

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp. Część składowa Łączny koszt
1 gotowe elementy placu zabaw wraz z montażem 28 000 zł
2 zakup ławek, paleniska, trójnogu z rusztem na grilla, koszy na śmieci, stojaka na rowery, roślinności 6 000 zł
3 wymiana ogrodzenia frontowego wraz z zakupem furtki i dwuskrzydłowej bramy, demontaż starego ogrodzenia 6 000 zł
4 zakup balustrady wokół tarasu świetlicy wraz z montażem 8 000 zł
5 koszty związane z etapem projektowania (obowiązkowe w przypadku projektu inwestycjnego) 2 000 zł
Łącznie: 50 000 zł

 

Głosować możecie Państwo tutaj: https://trzebiatow.budzet-obywatelski.org/projekt/9689

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj