W ostatnim czasie pojawiła się kontrowersyjna kwestia dotycząca strefy płatnego parkowania w Mrzeżynie. Pomysł ten spotkał się z ostrą krytyką mieszkańców, którzy nie zostali wcześniej poinformowani o planach władz gminy Trzebiatów.

Strefa płatnego parkowania zostanie wprowadzona przede wszystkim w celu zwiększenia wpływów do budżetu gminy, ale warto dodać, że w Mrzeżynie nie będzie realizowana żadna inwestycja w 2023 r. Mieszkańcy Mrzeżyna uważają, że pomysł ten jest nie do zaakceptowania, ponieważ nie uwzględniono ich opinii i potrzeb. –Władze gminy Trzebiatów działają na niekorzyść mieszkańców, ponieważ nie skonsultowały swojego pomysłu z nami – mówi naszej redakcji Pan Stanisław Jasiak, który jest pełnomocnikiem mieszkańców ulic: Wypoczynkowej, Spokojnej i Bursztynowej w Mrzeżynie.

Pan Stanisław zwraca uwagę przede wszystkim na miejsca parkingowe zaprojektowane przy bramach wjazdowych i pod oknami mieszkańców. –Mam na podwórku lawetę.
Jeżeli auta będą zaparkowane tak, jak są zaznaczone miejsca parkingowe na projekcie,
nie ma opcji żeby wyjechać z podwórka. Zabudowa naszych ulic jest zabudową starą
i cechującą się dużym zagęszczeniem.
– dodaje zdenerwowany Pan Stanisław.

Projekt SPP na ulicy Wypoczynkowej

Pełnomocnik mieszkańców wysłał już 3 pisma do Urzędu Gminy w Trzebiatowie, pismo do Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Sprawa została również zgłoszona do Sądu Administracyjnego w Szczecinie, lecz na tę chwilę wszystko pozostaje bez odzewu. Jednak na dzisiejszej (30.03.)
LX sesji Rady Miejskiej, zastępujący przewodniczącego Mirosława Makarewicza, radny Edward Krychowiak powiedział o wszystkich pismach, które Pan Stanisław wysłał.
Radni mają zaznajomić się z tematem i poruszyć go na następnej sesji.

Pisma z pieczęciami urzędowymi wysłane przez Pana Stanisława Jasiaka

Mieszkańcy są zaniepokojeni, że wprowadzenie płatnego parkowania wpłynie negatywnie na turystykę w miejscowości, ponieważ niektórzy turyści mogą wybrać inne, bardziej przyjazne miejsca. Już wcześniej zwracali uwagę na brak miejsc parkingowych, lecz żaden radny nie podjął się rozwiązania problemu.

Warto poruszyć również, że płatne parkingi zostały wprowadzone na drogach gdzie jest bardzo wąsko. Niektóre z tych dróg są tak wąskie, że służby ratunkowe jeszcze przed wprowadzeniem SPP miały problemy z przedostaniem się do poszkodowanych.
W przypadku nagłych sytuacji, taki stan rzeczy może zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców oraz turystów.

Władze gminy Trzebiatów powinny skonsultować swoje decyzje z mieszkańcami, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. W przeciwnym razie, może to zagrażać turystyce w miejscowości oraz bezpieczeństwu mieszkańców.

Strefa płatnego parkowania obejmuje następujące ulice na terenie miejscowości Mrzeżyno:

− ul. Bałtycka (dz. nr 436/1);
− ul. Bursztynowa (dz. nr 137/33);
− ul. Czesława Miłosza (dz. nr 412/22);
− ul. Mikołaja Kopernika (dz. nr 253);
− ul. Letniskowa (dz. nr 413/86);
− ul. Adama Mickiewicza (dz. nr 412/19);
− ul. Cypriana Kamila Norwida (dz. nr 185);
− ul. Nadmorska (dz. nr 385/2);
− ul. Spokojna (dz. nr 137/33);
− ul. Śliska (dz. nr 48);
− ul. Wypoczynkowa (dz. nr 137/33;
− ul. Zacisze (dz. nr 412/17).

Cennik:

Do tematu wrócimy już niebawem.

 

17 KOMENTARZE

 1. Radny Dąbrowski jak zwykle ma zdanie mieszkańców w poważaniu. Mówisz jak do korka. To my panu płacimy a nie burmistrz Domański!!!

  23
  3
   • Tak, jest Pan beznadziejnym radnym. Sprzedał Pan Mrzeżyno wraz s Domańskim. Wstyd i jeszcze raz wstyd to co pan robi dla Mrzeżyna. W zasadzie nic nie robi. W całej kadencji napisał pan może z 2 interpelacje. O czym to świadczy? Wraca pan układać patyki na wydmę i nie traci czasu

    6
    1
 2. W każdej miejscowości turystycznej się płaci , nie rozumiem dlaczego miejscowi się gorączkują trzeba było budować domy tak aby mieć miejsca parkingowe dla wczasowiczów

  3
  10
 3. Do Kołobrzegu jeździcie i płacicie za parking bez jęczenia. Już dawno powinni wprowadzić strefy płatnego parkowania. „ Niektóre z tych dróg są tak wąskie, że służby ratunkowe jeszcze przed wprowadzeniem SPP miały problemy z przedostaniem się” po wprowadzeniu SPP bedzie gorzej? Jak?

  3
  5
  • Srak. Niech były prezes cwaniaczek i radnym Adasiem postawi wóz na tej drodze a ja zaparkuje swój i zobaczymy co przejdzie

 4. Ok – jestem za strefa…ALE pytanie, co mieszkańcy Mrzeżyna zyskają na tym?
  Bo jak na razie, to mam wciąż wrażenie, że Mrzeżyno jest dojną krową Gminy. Podatek gruntowy, wyższy podatek od pensjonatów, opłaty handlowe, parkingowe, takie śmakie i owakie.
  I praktycznie cała kasa przewalana na murale trzebiatowskie i wizualizację rynku. Co z nim nie tak?

  A co z tego mają mieszkańcy?
  *Uszkodzona latarnia koło żabki straszy już kilka tygodni.
  *Plac zabaw koło kościoła – strach z dzieckiem tam wejść. Nie mówiąc juź o wstydzie jaki się na Polskę niesie dzięki Wczasowiczom.
  *Rozsypujący się most – jedyna droga dojazdowa na Osiedle (jest dziura po stronie Lighthouse – z auta jej nie widać, ale tylko czekać aż ktoś w nią wpadnie i daj Boże tylko uszkodzi buta, a nie nogę)
  *Dofinansowanie szkoły i przedszkola – a uzbierajcie sobie ludzie z kiermaszów.
  *Jakiekolwiek rozrywki dla Nieletnich (kluby zainteresowań, półkolonie) – albo Trzebiatów albo nic. A co nas to obchodzi, źe nie ma jak dojechać?
  *A propo dojazdów – chociaż jeden bezpośredni kurs z Mrzeżyna do Gryfic. I spowrotem. Ludzie starsi tu mieszkający jak mają do szpitala (lekarzy specjalistów) dojechać?
  Moźna tak dalej wymieniać….

 5. Szczerze mówiąc, jestem bardzo zawiedziony pracą tego radnego. Obiecywał wiele w kampanii wyborczej, ale po wyborach okazało się, że jest całkowicie bierny i nic nie robi dla społeczności. Nie reprezentuje naszych interesów i w ogóle nie jest aktywny w radzie miasta. To smutne, że zostaliśmy oszukani na takiego kandydata.

 6. Po ponad 20 latach jeżdżenia do Mrzeżyna, czas z tym kończyć. Takie niefajne strzyżenie turysty nie podoba mi się. Niech wam właściciele knajpek podziękują, bo kilka rybek sprzedadzą mniej. Zapłacą też mniejsze podatki w związku z tym, więc gratuluję radnym wyobraźni.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj