#zostańwdomu i odkryj Trzebiatów! Już w najbliższą niedzielę, 17 maja o godzinie 18:00 DISCOVER POMERANIA oraz Gmina Trzebiatów zabierze turystów, pasjonatów historii oraz wszystkich zainteresowanych na kolejną wirtualną wycieczkę z przewodnikiem! Tym razem będzie to nasza Mała Ojczyzna!

„Trzebiatów jest jednym z niewielu miast pomorskich, które zachowało swoją pierwotną, mającą swoje korzenie w średniowieczu, miejską strukturę. Jest ono wyjątkowe nie tylko w skali Pomorza, ale także w skali Polski.

Wirtualny spacer po… Kazimierzu Północy, by dojrzeć tę wyjątkowość, obejmie nie tylko ciekawe miejsca i cenne zabytki, ale będzie zawierał w sobie też trochę dowodów na specyficzny genius loci tego miasta!

Wiejący od strony odległego o 10 km morza wiatr historii odsłoni przed nami świadectwa jego ciekawej historii, pełnej czasami spektakularnych wydarzeń; umożliwi zobaczenie licznych zabytków kultury materialnej, czyli świadków tych wydarzeń oraz opowie o wielkich postaciach z nimi związanych. W programie wycieczki musi się więc znaleźć m.in. trzebiatowskie Stare Miasto z ratuszem, kamieniczkami mieszczańskimi, pałacem i murami obronnymi.
Trzebiatów to także miejsce o wielkiej wyznaniowej różnorodności, której źródłem jest powojenna historia tego miasta. Żyją tutaj katolicy, prawosławni, ewangelicy i grekokatolicy, tworząc wielokulturową mozaikę, znajdującą swoje odbicie w licznych średniowiecznych zabytkach sakralnych, które także znajdą się w programie wycieczki.

Będąc w Trzebiatowie warto na chwilę zajrzeć na bałtyckie plaże w Mrzeżynie i Rogowie. Oba znane letniska warte są uwagi zarówno ze względów historycznych, jak i współczesnych, turystycznych. Nie może ich zatem zabraknąć w programie turystycznej imprezy. ” – piszą na swoim facebookowym profilu organizatorzy wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia są portal Discover Pomerania oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki. Partnerem odcinka jest Salon Edukacyjny EMPIRIA.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj