Kuter ŚWI-82/Fot: Bogdan Madziara

W nocy z 13 na 14 maja 2019 r. doszło do katastrofy na wodach Bałtyku. W wyniku zatonięcia kutra ŚWI – 82, który zmierzał do Portu Morskiego w Mrzeżynie zginęło 4 członków załogi. W pierwszą rocznicę tych tragicznych wydarzeń oddano cześć zmarłym rybakom.

Punktualnie o godzinie 12:00 w pierwszą rocznicę tragicznych wydarzeń na Bałtyku, przed pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z Morza” symboliczne wiązanki kwiatów i znicze złożyli: Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa oraz przedstawiciele Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie z dyrektor Edytą Matelską na czele. – W tym specyficznym czasie chcieliśmy uczcić, w tak symboliczny sposób, pamięć tych, którzy przed rokiem zginęli w tym wypadku – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Kuter zaginął w okolicy Dziwnowa. Zgłoszenie trafiło do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni od Straży Granicznej. Chwilę później zgłoszenie potwierdził kapitanat portu Dziwnów. Kilka godzin po zgłoszeniu ratownicy znaleźli tratwę ratunkową. Kuter ŚWI-82 miał około 12 metrów długości. W rejonie, gdzie doszło do wydarzenia wiał wiatr północno-wschodni z siłą 4-6 stopni w skali Beauforta.

źródło: trzebiatow.pl

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj