Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

„Pod biało-czerwoną” to inicjatywa, która ma zjednoczyć nasz kraj i rodaków. Projekt nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego z nas. Te symbole, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi ojcowie i dziadkowie.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. 15 sierpnia br. uczciliśmy 100. rocznicę tej bardzo ważnej dla Polaków i całego świata bitwy.

By wziąć w nim udział, samorządy nie muszą składać żadnych wniosków. O tym, czy maszty trafią do Gminy Trzebiatów, zdecydują Państwo – mieszkańcy, składając podpisy online. W naszej gminie, czyli do 20 tys. mieszkańców potrzeba co najmniej 100 podpisów, w gminie od 20 do 100 tys. mieszkańców – 500 podpisów, a w ponad stutysięcznych miastach – tysiąc.

Serdecznie zachęcam do udziału w tej akcji! Biało-czerwone barwy to Nasza Ojczyzna! Również Mała Ojczyzna! Potrzeba nam pamięci i krzewienia postaw patriotycznych. <span class="su-quote-cite">Burmistrz Trzebiatowa, Józef Domański</span>

Głosy poparcia należy składać do dnia 11 listopada pod adresem:

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Wyniki zostaną ogłoszone 29 listopada br.

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj