Od wielu lat mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Mrzeżynie skarżą się na nadmierne przekraczanie prędkości.

Po jednym z wypadków, który wydarzył się pod koniec kwietnia napisał do nas, nasz zaniepokojony czytelnik. Martwi go nadmierna prędkość przejeżdżających samochodów przy ulicy Wojska Polskiego. Warto wspomnieć, że jest to droga dojazdowa dla żołnierzy oraz pracowników mrzeżyńskiej jednostki wojskowej.

Zaniepokojony czytelnik wspominał, że w tym miejscu (zdjęcie nr. 1) powinny być zamontowane progi zwalniające oraz znak ograniczenia prędkości. Pomimo wielu lat próśb w gminie, o zamontowanie wcześniej wymienionych elementów, do dziś nie zostały one zamontowane.

Od wielu lat prosimy gminę o zamontowanie progów zwalniających i znaku ograniczenia prędkości. Bezskutecznie. Może ten wypadek da do myślenia. – pisze do naszej redakcji zaniepokojony mieszkaniec.Mieszkaniec

Według mieszkańców, taka sytuacja jak poprzednia powinna dać do myślenia władzom gminy. Przekraczanie prędkości w tym miejscu stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia mieszkańców. O potrącenie lub zderzenie w tym miejscu nie jest trudno, ponieważ wyjazdy z posesji są położone tuż przy ścieżce rowerowej oraz „szybkiej drodze”, bez zamontowanych tzw. luster.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj