W grudniu 2018 roku zakończyły się roboty budowlane związane z inwestycją pod nazwą: „Budowa zjazdu technicznego na plażę w Mrzeżynie”. Jest to pierwszy w historii zjazd techniczny na plażę w Gminie Trzebiatów. W wyniku starań Urzędu Miejskiego inwestorem był Urząd Morski w Szczecinie. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego została wybrana najkorzystniejsza oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sanus ze Szczecina. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ok. 620 tys. zł.

Zjazd po zachodniej stronie Mrzeżyna składa się z dwóch części: na odcinku od strony morza z części hydrotechnicznej (płyta żelbetonowa), a na odcinku od strony lądu z części drogowej (nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki brukowej). Przy zjeździe, od strony morza, stopa wydmy zabezpieczona została gwiazdoblokami i piramidkami Kardzisa. Wzdłuż zjazdu wykształcone zostały odpowiednio zabezpieczone skarpy wydmy.

Mrzeżyńskie zejście techniczne zostało wykonane tak, aby mógł z nich korzystać ciężki sprzęt techniczny czy też na przykład pojazdy ratownictwa medycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto i zdjęcia: Trzebiatów.pl

4 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj