Dnia 28-go lutego odbyła się XXVIII Sesja Rady Powiatu Gryfickiego, ale nie w urzędzie w gryficach jak to zwykle wygląda tylko w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu.

 

Radni przyjechali na zaproszenie zarządu gminy Rewal aby tam oni mogli przedstawić sytuajcję swojej gminy na forum powiatu. Sesja rozpoczęła się ogólną prezentacją gminy która ukazywała jej dynamiczny rozwój w poprzednich latach oraz plany na lata następne. Zostały przedstawione m.in. dwie ogromne inwestycje hotelowe które mają pojawić się w przyszłości w Pobierowie.

Po tej naprawdę dobrze wyglądającej prezentacji przyszła kolej na problemy z jakimi boryka się gmina Rewal. Oczywiście pojawia się tutaj kwiestia pożyczki od skarbu państwa na ponad 100 mln zł. Poza tym poruszane były również problemy drogowe gminy do których odniosi się później starosta. Poza gminą Rewal sporym tematem było bezrobocie w powiecie które na szczęście ma tendencję spadkową.

Poźniej doszło do ostrej aczkolwiek niewielkiej wymiany zdań między radnym Grzegorzem Burczą a starostą Kazimierzem Saciem.

Na końcu mieszkańcy gmin Rewal i Karnice złożyli na ręce starosty podpisy w sprawie bardzo potrzebnej ścieżki rowerowej. Następna sesja odbędzie się pod koniec marca w Płotach.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj