Fot: Bogdan Madziara/Na zdjęciu Dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie

Jak informuje portalmorski.pl z dniem 1 stycznia 2020 r. Urząd Morski w Słupsku przestanie funkcjonować. Jego obowiązki przekazane zostaną pod Urząd Morski w Gdyni i Szczecinie. Powodem likwidacji urzędu jest reforma administracji morskiej. Obecnie trwają prace przygotowawcze.

Zgodnie z projektem rozporządzenia do którego dotarł portalmorski.pl kompetencje Urzędu Morskiego w Słupsku, który obecnie zarządza terenem nadmorskim od Kołobrzegu po Łebę (od 175 km do 340 km brzegu morskiego) rozdzielone zostaną zgodnie z granicami województw pomiędzy Urząd Morski w Szczecinie i Gdyni. Do Szczecina przejdą między innymi porty w Darłowskie i Kołobrzegu oraz przystanie w Jarosławcu i Chłopach. Do Gdyni mają trafić natomiast porty morskie w Ustce i Łebie oraz port w Rowach.

W Słupsku ma powstać zamiejscowa delegatura Urzędu Morskiego w Gdyni. Aktualnie Dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku jest Włodzimierz Kotuniak, lecz ma on sprawować swoją funkcję do końca 2019 r. Od nowego roku zastąpić ma go szef delegatury, aktualny Dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie Wojciech Grzymkowski.

Dyrektor Portu Morskiego w Mrzeżynie Wojciech Grzymkowski swoją funkcję ma piastować do 31 grudnia 2019 r. Po nowym roku prawdopodobnie Burmistrz Trzebiatowa ogłosi konkurs na urząd dyrektora portu.

Fot: Bogdan Madziara

Źródło: portalmorski.pl/mrzezyno24.info

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj