„UKS KAPITAN NAVI” MA JUŻ PIĘĆ LAT!

To już pięć lat jak powołaliśmy do życia sekcję speed badmintona, nowej, rakietowej, dyscypliny sportowej coraz bardziej popularnej w Polsce i Europie.
Pierwszy 2012 rok był trudny organizacyjnie. Nie mieliśmy finansowania. Dzięki samorządowi i zaangażowaniu rodziców udało się nam jednak wystąpić na kilku turniejach w kraju i za granicą, na których zaczęliśmy osiągać pierwsze znaczące sukcesy. Na pierwszych naszych Mistrzostwach Polski Maciej Filipowicz zdobył złoty a Ewa Garwolińska i Szymon Michniewicz brązowe medale. Nasz trener, grający w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Chorwacji wywalczył brąz a na Mistrzostwach Polski srebro. Takie były początki.


Następny rok to już zupełnie nowa era w naszym klubie. Dzięki staraniom prezesa i trenera zainteresowaliśmy naszą aktywnością właścicieli trzebiatowskiej firmy Kapitan Navi, którzy postanowili nas wesprzeć. Potem to już pasmo sukcesów na naszych i europejskich, speedowych kortach. Przez te pięć lat braliśmy udział w ponad sześćdziesięciu turniejach z czego w trzydziestu międzynarodowych takich jak otwarte mistrzostwa krajów, Mistrzostwa Europy i Świata.
Nie chcielibyśmy nadwyrężać cierpliwości czytelnika, opisując co się działo przez te lata więc skupimy się tylko na najważniejszych sukcesach.
Z trzydziestu międzynarodowych turniejów nasi zawodnicy przywieźli w sumie 118 medali; 25 złotych, 29 srebrnych i 64 brązowe, z czego 7 z MŚ, 8 z ME i 24 z MP.
Najbardziej utytułowani zawodnicy Kapitana Navi to:
Juniorzy do lat 12
-Julia Michniewicz- 9 medali (2 zł, 5 sr, 2 br) w tym v-mistrzyni świata, mistrzyni i v-mistrzyni Polski;
-Iza Idzi- 7 medali (2 zł, 1 sr, 4 br) w tym brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Świata i v-mistrzyni Polski;
-Wiktoria Kimsa- 6 medali (1 zł, 2 sr, 3 br) w tym brązowa medalistka Mistrzostw Polski;
-Paulina Warcholak- 4 medale (4 br) w tym dwukrotnie brąz na Mistrzostwach Polski;
– Zuzanna Surdy- brąz na Mistrzostwach Europy;
– Zuzanna Szymanowicz- 1 brąz;
– Szymon Szymanowicz- 1 brąz;
– Krzysztof Królik- 1 brąz.
Juniorzy do lat 14
– Maciej Filipowicz- 20 medali (12 zł, 3 sr, 5 br) w tym v-mistrz świata, brąz na Mistrzostwach Europy i trzykrotny Mistrz Polski;
– Ewa Garwolińska- 19 medali (3 zł, 6 sr, 10 br) w tym dwukrotna mistrzyni Holandii, czterokrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski, V m-sce na Mistrzostwach Europy i Świata;
– Szymon Michniewicz- 13 medali (1 zł, 4 sr, 8 br) w tym trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski;
– Patrycja Kostuś- 8 medali (3 zł, 5 br);
– Arkadiusz Wróbel- 8 medali (5 sr, 3 br);
– Łukasz Zych- 3 brązy;
– Mateusz Fido- 1 brąz.
Seniorzy
– Lech Garwoliński- 15 medali (1 zł, 3 sr, 11 br) w tym brąz na Mistrzostwach Świata, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy, srebrny i dwukrotnie brązowy medalista Mistrzostw Polski;
– Robert Kurczak- 1 brąz.

W 2016r nastąpiły dwie zmiany. Od początku roku mówiąc o naszej dyscyplinie posługujemy się nową nazwą „crossminton” a w październiku trenera Lecha Garwolińskiego zastąpił Piotr Drabik. Mamy nadzieję, że pod nowymi skrzydłami sukcesów będzie jeszcze więcej, czego życzymy zawodnikom i nowemu opiekunowi.

Na koniec chcielibyśmy gorąco podziękować naszemu głównemu sponsorowi, firmie Kapitan Navi z Trzebiatowa, samorządowi Trzebiatowa, Mrzeżyńskiemu Centrum Sportu oraz rodzicom za wsparcie, bez którego osiągnięcie tych sukcesów byłoby nie możliwe.

Lech Garwoliński- UKS Kapitan Navi Mrzeżyno

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj