Policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 35-latka, któremu chcieli pomóc. Mężczyzna zachowywał się arogancko oraz nie chciał podać swoich danych osobowych, a także wyzywał mundurowych, używając słów wulgarnych.

Jak się okazało nietrzeźwy 35-latek, dzięki udzielonej pomocy przez innego mężczyznę zdołał wyjść na brzeg, jednak podczas policyjnej interwencji zachowywał się arogancko, nie chciał podać swoich danych osobowych interweniującym funkcjonariuszom, a następnie zaczął wyzywać i ubliżać mundurowym, używając słów nieprzyzwoitych.

Opryskliwy 35-latek odmówił także pomocy zaproponowanej mu przez ratowników medycznych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna odpowie również przed sądem za wykroczenie niepodania wbrew obowiązkowi swoich danych osobowych organowi upoważnionemu z mocy ustawy do legitymowania, za co grozi kara grzywny.

Źródło: KPP Gryfice

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj