fot/gryfickie.info

Dziś 04.10.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu dla strażaków OSP z gminy Trzebiatów.

Sprzęt został zakupiony z dotacji otrzymanej przez gminę z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Umowa dotacyjna o środki w wysokości 25 000 zł została podpisana 24 lipca br. na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa na rzecz ochotniczych straży pożarnych.

Samorząd gminy Trzebiatów zakupił defibrylator, zabezpieczenie poduszki powietrznej, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, pilarkę do drewna, detektor napięcia, przenośny zestaw oświetleniowy, latarkę akumulatorową. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie otrzymała defibrylator, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, detektor napięcia oraz przenośny zestaw oświetleniowy. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzeżynie otrzyma zabezpieczenie poduszki powietrznej, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów oraz latarkę akumulatorową. Pilarkę do drewna otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gołańczy Pomorskiej.

źródło: gryfickie.info

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj