Fot: Marcin Wężowski

Jak informuje portal twojeinfo24.pl ratownik medyczny z urazem barku i kręgosłupa oraz stłuczeniami rąk i nóg trafił do szpitala. Sprawę analizuje policja.

Przed godz. 14 dyspozytor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawie w Trzebiatowie przy ul. Kilińskiego.

– Według osoby wzywającej pomoc, mężczyzna nie reagował na próby kontaktu. Na miejscu ratownicy medyczni zastali 31-letniego mężczyznę leżącego na trawniku. Pacjent miał ranę głowy i kolana. Podjęto decyzję o przewiezieniu go do szpitala. W trakcie transportu do szpitala mężczyzna stał się agresywny, zaczął ubliżać ratownikom medycznym, zaatakował jednego z nich, zaczął dusić, popychać i uderzać.- mówi w rozmowie z reporterem twojeinfo24 Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

– Zatrzymano wiec ambulans i wezwano policję. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a nasz ratownik medyczny trafił do szpitala. Stwierdzono u niego m.in. uraz obręczy barkowej, kręgosłupa, kończyny górnej i dolnej – dodaje.

Ratownik medyczny w trakcie pracy jest funkcjonariuszem publicznym. Zgodnie z prawem za atak na niego grozi grzywna lub więzienie, nawet do trzech lat.
Sprawie przyglądają się gryficcy policjanci. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzuty napaści na ratownika medycznego.

Tekst: twojeinfo24.pl/Wypadki i pożary w zachodniopomorskim/
Fot: Marcin Wężowski

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj