23.03.2018 r. Starosta gryficki Kazimierz Sać podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie przebudowy stawku w Gryficach przy ulicy Nowy Świat. Już od ponad kilku dni widać postępy w pracach.

Przez wiele lat gryficki stawek odstraszał mieszkańców swoim zdewastowanym wyglądem. Zapadający się pomost, trzciny, krzaki i wszelakie śmieci. Naprzeciw tej scenerii wyszedł Powiat Gryficki, który w minionym roku wyszedł z propozycją odbudowy stawku i ruszył do działania z poszukiwaniem pieniędzy. Cały projekt inwestycji zgłoszono do naboru Lokalnej Grupie Działania „Gryflandia” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014 – 2020” Wniosek pomyślnie przeszedł weryfikację i został przyjęty.

Powiat Gryficki pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na kwotę 508 963 zł a cała inwestycja ma pochłonąć, aż 800 000 zł.

W planach modernizacyjnych jest odbudowa pomostu, budowa tarasu, odbudowa plaży, budowa placu zabaw, brodzika dla dzieci, boiska do siatkówki, strefy piknikowej wraz z miejscem na rozpalenie ogniska, budowa ścieżek dla pieszych oraz remont pomieszczenia do celów sanitarnych, który będzie przystosowany dla niepełnosprawnych.

Zdjęcia planów:

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj