Fot: KPP Gryfice

1 października w ramach krajowych działań pn. „Ogólnopolski Dzień Odblasków – Świeć Przykładem” koordynowanych przez Komendę Główną Policji, mundurowi z Gryfic spotykali się z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, zachęcając ich do korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci wręczali elementy odblaskowe i informowali o zagrożeniach związanych z brakiem widoczności na drodze.

„Ogólnopolski Dzień Odblasków – Świeć Przykładem” to akcja, której głównym założeniem jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Działania te są koordynowane przez Komendę Główną Policji.

Policjanci prewencji i ruchu drogowego z Gryfic podczas pełnienia służby spotykali się z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego tj. kierującymi jednośladami i pieszymi.

Funkcjonariusze uświadamiali napotkane osoby m.in. o obowiązku używania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku, poza terenem zabudowanym.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań informowali o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po jezdni na nieoświetlonych odcinkach dróg oraz przekazywali cenne wskazówki kierującym jednośladom, m.in. jak powinien być wyposażony rower, czy wózek rowerowy a ponadto wręczali materiały informacyjne w postaci poradników rowerowych, których zakup został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i elementy odblaskowe w formie opaski na rękę.

Mimo niekorzystnej aury działania policji cieszyły się dużym uznaniem wśród mieszkańców powiatu gryfickiego.

Fot: KPP Gryfice
Fot: KPP Gryfice

źródło: KPP Gryfice

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj