Fot: STOCK

Jak informuje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim dziś w nocy będziemy mogli zaobserwować na naszym niebie bardzo rzadko u nas występujące zjawisko jakim jest Zorza polarna.

Dzisiejszej nocy warto wybrać się poza miasto i spojrzeć w północną stronę nieba. Może i wam uda się zaobserwować Zorzę tak zwane światła północy. Najważniejsze jest to, że pogoda nam dopisze. Zorza możliwa będzie w godzinach 21:00 – 01:00.Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim

Obecne prognozy NOAA wskazują moment uderzenia strumienia wiatru słonecznego na noc z środy na czwartek (27/28 lutego) pomiędzy 22:00 a 1:00 czasu obowiązującego w Polsce. Prognozy wskazują, że współczynnik Kp w tym czasie może osiągnąć wartość 5. Jednak zarówno 31 stycznia, 4 stycznia i 7 grudnia przy podobnych prognozach zorze polarne osiągały większą siłę.

Istnieje więc duża – choć nie stuprocentowa – szansa, że w nocy z środy na czwartek mieszkańcy Polski północnej i centralnej będą mogli zapolować na to niezwykłe zjawisko. Może ono zagościć na naszym niebie na zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt minut.

Źródło: Z głową w gwiazdach, Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj