Fot:indiancrossminton.org

Macie już postanowienie noworoczne, że zaczniecie uprawiać jakiś sport ale jeszcze nie wiecie jaki? Mamy coś w sam raz dla Was! UKS Kapitan Navi Mrzeżyno ogłasza nabór do sekcji crossmintona oraz sekcji badmintona.

O badmintonie wszyscy już raczej słyszeliśmy i każdy wie co to za sport, natomiast nie każdy wie co to jest Crossminton dawniej nazywany Speed Badmintonem. Crossminton łączy to, co najlepsze z tenisa, squasha i badmintona, w grę, w którą możesz grać w dowolnym miejscu i czasie. Gra jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga siatki. Boisko składa się z kwadratów o wymiarach 5,5 x 5,5 metra, a odległość między nimi wynosi 12,8 metra. Speedery czyli lotki są przeznaczone do gry wewnątrz jak i na zewnątrz. Zostały zaprojektowane tak, by były krótsze, cięższe i węższe niż lotki używane w tradycyjnym badmintonie. Są stabilne na wietrze, wodoodporne i mogą nawet świecić w ciemności, gdy zastosuje się specjalny świetlik.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zobaczyć jak wygląda ten sport w rzeczywistości oraz spróbować swoich sił, zapraszamy na treningi zapoznawcze, które odbędą się 12.01 i 26.01 w godzinach 17-19 w Mrzeżyńskim Centrum Sportu, przy ulicy Tysiąclecia 32a.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj