Fot: Radio Szczecin

Marek Gróbarczyk z Prawa i Sprawiedliwości zdobył w naszym powiecie najwięcej głosów wśród wszystkich kandydatów do Parlamentu.

Numer 1. na liście Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk, obecny minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, zdobył w naszym powiecie największą liczbę głosów – 3409, a w całym 41. okręgu wyborczym – 58 912. Tym samym zdobył on mandat w Sejmie.

Powiat Gryficki
Cały okręg 41

Kim jest Marek Gróbarczyk?

Marek Gróbarczyk ma 51 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Urodził się 13 marca 1968 roku w Nowym Sączu. Ukończył studia na Wydziale Eksploatacji Siłowni Okrętowych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i studia podyplomowe w zakresie telekomunikacji cyfrowej na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

W swojej karierze zawodowej był m.in. oficerem na statkach zachodnich armatorów, pracował również w firmie budowlanej. Był również członkiem rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych i wiceprezesem zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.

W roku 2007 pełnił funkcję ministra gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

W 2009 roku z powodzeniem wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu gorzowskim obejmującym województwo lubuskie i zachodniopomorskie. 5 lat później ponownie został europosłem, jednak w 2015 roku zrezygnował z mandatu, gdy został powołany na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło. W grudniu 2017 objął to samo stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego.

W wyborach do Sejmu Marek Gróbarczyk startuje w okręgu 41 obejmującym zachodnią część województwa zachodniopomorskiego, z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

źródło: PKW, se.pl

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj