Fot: MSPiR

Jednostka ŚWI-82 wracała w nocy z łowiska na terenie Niemiec z 4- osobową załogą. O godzinie 3 w nocy mieli być w mrzeżyńskim porcie. Około godz. 2 w nocy załoga poinformowała Straż Graniczną, że za godzinę będą w porcie w Mrzeżynie – mówi Jacek Szyszka z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Świnoujściu. – Gdy już w dzień armator pojawił się w porcie i nie zastał kutra, rozpoczął jego poszukiwania w innych portach. Gdy nie znalazł, powiadomił służby ratownicze.

Zgłoszenie o zaginięciu kutra ŚWI-82 otrzymaliśmy we wtorek o godz. 12.10. Chwilę potem zaginięcie potwierdził kapitanat Portu w Dziwnowie – precyzuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni. – Do akcji ruszyło 10 jednostek: 6 MSPiR, 2 Straży Granicznej oraz samolot i śmigłowiec Marynarki Wojennej.

– O godzinie 14:26, około 3 mile morskie na północny zachód od Mrzeżyna została znaleziona tratwa ratunkowa, a pod nią ciało jednego z załogantów ŚWI-82. W rejonie gdzie znaleziono tratwę, zauważono plamę oleju i skrzynki na ryby.

Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin, niestety nie udało się odnaleźć załogantów jak i kutra rybackiego – mówi Rafał Goeck.

Dziś o godzinie 8:45 zadzwoniliśmy do rzecznika prasowego Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafała Goecka, który oznajmił, że akcja poszukiwawcza została zawieszona do odwołania. – „Dopóki nie pojawią się jakiekolwiek zgłoszenia o możliwej lokalizacji kutra, nie będziemy mogli wznowić poszukiwań. Drogą radiową statki przebywające w okolicy miejsca zdarzenia otrzymują komunikat Pan-Pan, który informuje, że właśnie tam mógł zatonąć statek”. – wyjaśnia Goeck.

 

 

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj