fot/Katarzyna Pierzchała

Profesor Małgorzata Gersdorf oraz Beata Katkowska z Gryfic otrzymały od ruchu walczącego m.in. w obronie sądów – Obywatele RP statuetkę „Stającym w imię zasad”, za wytrwały opór przeciwko reformom sądownictwa. Uroczystość odbyła się w Sądzie Najwyższym.

– Honorujemy dwie wspaniałe panie, które swoją działalnością dały świadectwo niezłomności i prawdzie. Dały świadectwo, że wolne i niezawisłe sądy są podstawą praworządności Rzeczpospolitej – mówił prowadzący wtorkową uroczystość Tadeusz Szumowski z Obywateli RP. – Pani profesor Małgorzata Gersdorf reprezentuje całe środowisko sędziowskie, które walczyło o niezawisłe sady, a pani Beata Katkowska demonstrowała samotnie przed Sądem Rejonowym w Gryficach. Po to samo – dodał. Obie panie otrzymały statuetki „Stającym w imię zasad”, które Obywatele RP wymyślili na tę okoliczność.

Statuetki „Stającym w imię zasad” to jest coś najcenniejszego, co mamy. One nas wyrażają. Ten pochylony człowiek stoi stanowczo i z determinacją, ale stoi pokornie – tłumaczył Paweł Kasprzak. – Nie stać nas na więcej takich figurek, bo musielibyśmy ich naprodukować bardzo wiele. Ta, którą pani profesor jest łaskawa trzymać w dłoniach, jest tak naprawdę przeznaczona dla wszystkich ludzi zawodowo związanych z wymiarem sprawiedliwości. Dla wszystkich bohaterskich sędziów, adwokatów, pracujących z ogromnym poświęceniem i dla tych z prokuratorów, którzy stają na wysokości zadania. Druga z tych statuetek, którą otrzymała Beata Katkowska jest przeznaczona dla niezliczonej rzeszy ludzi, którzy w różnych częściach Polski z determinacją, bezimiennie bronią najwyższych wartości – mówił Paweł Kasprzak.

Serdecznie gratulujemy!

fot/Katarzyna Pierzchała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot/Katarzyna Pierzchała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: obywatelerp.org

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj