Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek oraz biuro podróży Szerokie Tory serdecznie zapraszają na pokaz slajdów pt. „Bajkał – w krainie lodu”.

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów. Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na zimową podróż po „Świętym Morzu Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Prelegenci: Alicja i Jędrzej Łukowski – od lat podróżują po Rosji, najczęściej bywają nad Bajkałem i podróżują trasą Kolei Transsyberyjskiej. Są autorami przewodnika turystycznego „Bajkał i góry Przybajkala”, którego trzecie wydanie jest przygotowywane do druku. Na co dzień pracują w biurze podróży Szerokie Tory. Ala organizuje wyjazdy, a Jędrzej prowadzi grupy turystyczne m.in. po Syberii. W wolnych chwilach uprawiają ogród warzywny, rozmyślając, czy da się jakoś zrozumieć Rosję.

Pokaz odbędzie się w Trzebiatowskim Pałacu 21 listopada o godzinie 18:00

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj