W całej Polsce od wielu lat Policja organizuje akcję „Znicz”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie dużego natężenia ruchu związanego z ważnymi dla nas dniami (Wszystkich Świętych) oraz innymi dniami go poprzedzających.

Od 26 października w samym powiecie gryfickim Policja zatrzymała, aż 6 kierowców pod wpływem alkoholu z czego jeden z kierujących w trybie przyspieszonym, od momentu zatrzymania stanął przed sądem w przeciągu 48 godzin. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 osoby, które popełniły przestępstwo naruszenia zakazu kierowania pojazdami oraz ukarali mandatem jedną osobę, która nie miała na sobie elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

Policja odnotowała 11 kolizji drogowych i 1 wypadek drogowy niestety ze skutkiem śmiertelnym na DW 102.( Zobacz artykuł o wypadku)

Ogółem nałożono 73 mandaty karne i przeprowadzono 120 kontroli drogowych. 2 osoby straciły prawo jazdy na okres 3 miesięcy za jazdę w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Około 67% z 73 nałożonych mandatów stanowi wykroczenie o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

_

Pamiętaj! My podajemy źródła z których korzystamy!

Źródło i Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Gryficach